Javascript Etkin Değil!

Ön Bilgi Al


img

IELTS Kursu

ABD, Kanada, Avustralya gibi ülkelerdeki iş ve eğitim olanakları için yapılan başvurular, son yıllarda ciddi bir artış gösterdi. Bu ülkelerde eğitim görmek ve uluslararası başvuruya açık olan işlere kabul edilmek için dil yeterliliğini ispat etmek gerekir. ABD, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Güney Afrika Cumhuriyeti gibi ülkeler, yabancı öğrenci ve işçiler için IELTS adı verilen dil yeterlilik sınavını şart koşmaktadır. IELTS sınavından yüksek bir puan almak istiyorsanız Akademik Batı Dilleri tarafından verilen IELTS kursu eğitimine başvurabilirsiniz.

IELTS Nedir?

IELTS (International English Language Testing System), İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim görmek ya da çalışmak isteyen kişilerin başvurarak geçerli puan almaları gereken bir sınavdır. Sınav, temel olarak dil becerisinin yeterliliğini ispat amacı taşır. IELTS bünyesinde Akademik ve Genel Eğitim olmak üzere iki farklı sınav bulunmaktadır. Girilecek sınav, başvuru yapılacak yere göre belirlenebilir.

IELTS sınavlarında başarılı olmak için dinleme, okuma, yazma ve konuşma alanlarında yapılan sınavları geçmek gerekir. Katılımcılar, bu dört bileşen için ayrı not alırlar ve kişinin sınav notunu, farklı oturumlardaki notların ortalaması oluşturur. Bununla birlikte, IELTS sınavında diğerlerinden farklı bir puanlama sistemi söz konusudur. Puanlama 1 ile 9 arasındadır ve sınava katılan kişi, gösterdiği başarıya göre bu aralıkta bir not alır.

IELTS Sınavı Hangi Kuruluşlar Tarafından Kabul Edilir?

IELTS, İngiltere, Kanada, Yeni Zelanda, Güney Afrika Cumhuriyeti, Avustralya, İrlanda gibi anadili İngilizce olan ülkelerde faaliyet gösteren üniversite ve şirketler tarafından kabul edilen bir sınavdır. Bugün 10.000’in üzerinde kurum tarafından kabul edilmekle birlikte, bazı ülkeler IELTS’e ek olarak dil kriter sınavları uygulayabilir. Türkiye’de faaliyet gösteren uluslararası şirketler de iş başvurularında IELTS puanı talep edebilir.

IELTS Sınavına Hazırlanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

IELTS, gerek puanlama sistemi gerekse modülleri bakımından diğer dil sınavlarından farklı bir yapıya sahiptir. İngilizce bilseniz dâhi bu sınav için ayrıca çalışmanız gerekir. Nitekim, IELTS’ın temel amacı dil bilgisinden ziyade dil becerisini ölçmektir. Gündelik konuşma diline hâkim olmak IELTS sınavında başarı elde etmek için yeterli olmayacaktır.

Sınava hazırlanırken, dört modül üzerine yoğunlaşmak ve pratik yapmak gerekir. Belirtildiği gibi, IELTS’te başarılı olmanın yolu, konuşulan dil üzerinde akademik seviyede hâkim olduğunuzu ispat etmekten geçer. Dolayısıyla, sınavda başarılı olabilmek için İngilizceyi anadil seviyesinde bilmeniz ve akademik dokümanları okuyup üretebilecek seviyede olmanız gerekir. Tüm bunlar için de IELTS kursu tarafından verilen nitelikli bir eğitimden yararlanmanız gerekecektir.

Akademik Batı Dilleri IELTS Kursu

Yurtdışındaki mesleki veya akademik kariyerinize ilk adımı atmak için Akademik Batı Dilleri’ne güvenebilirsiniz. IELTS’te iyi bir puan almak ve dil hâkimiyetinizi profesyonel seviyeye çıkarmak için tek yapmanız gereken kurumumuza kayıt olmak ve tarafımızca verilen IELTS kursu eğitimlerinden yararlanmak.

Neden Akademik Batı Dilleri?

IELTS, İngilizceyi profesyonel anlamda bilmeden kazanılması mümkün olmayan bir sınavdır. Sınavda geçerli bir puan alabilmek ve kurumlar tarafından olumlu değerlendirilebilmek için anadil seviyesinde bir hâkimiyet gerekir. Akademik Batı Dilleri ailesi olarak, İngilizceyi akademide ve profesyonel iş hayatında size başarı getirecek seviyede öğretiyoruz.

Akademik Batı Dilleri IELTS Kursu bünyesinde, sınav sistematiğini bilen, dil eğitiminde kendini kanıtlamış nitelikli eğitmenlerle ve sürekli güncellenen materyallerle eğitim veriyoruz. IELTS modüllerinden iyi bir puan almak ve yurtdışındaki başarılı yaşantınıza ilk adımı atmak için bize güvenebilirsiniz. İngilizce seviyeniz ne olursa olsun, kursumuzca verilen eğitimlerle bu dili profesyonel anlamda öğrenerek sınavlarda başarı elde edebilirsiniz.