Javascript Etkin Değil!

Ön Bilgi Al


img

SAT sınavı;  Türkiye’de yer alan üniversitelere yabancı kökenli öğrencilerin dil yeterliliklerini sundukları bir sınav olduğu gibi Türk kökenli öğrencilerin  eğitim hayatlarına Amerika da devam etmek istediklerine Amerikan kökenli üniversitelerin dil yeterlilik sınavı olarak uyguladıkları bir sınav türüdür.

Üniversite eğitiminizi Amerikan üniversitelerinden birinde devam ettirmek istiyorsanız SAT sınavından yüksek puan almak zorundasınız.  Sat kursu eğitimleri almadan Sat 1 ve Sat 2  sınavlarından başarılı olmanız oldukça zor olduğu için  mutlaka kaliteli eğitim veren bir kurstan yardım almalısınız. Sat 1 sınavı  3 saat süren ve çoktan seçmeli test usulüne göre  gerçekleştirilen, Sat 2 sınavı ise 1 saat suren ve sizin bilginizi ölçen yabancı dil sınavıdır. İki aşamalı bir yabancı dil sınavından kısa süre de başarılı olmak için eğitim içerikleri tamamen sat sınavlarına göre hazırlanmış kaynakları ile eğitim veren, Ankara’nın bilinen bir dil okulu olan okulumuza gelmelisiniz.

 

İki aşamadan oluşan bu sınav SAT 1 ve SAT 2 olarak ikiye ayrılan, ciddi bir hazırlık süreci geçirmeniz gereken ve ingilizce yanında matematik gibi konularda da sınava tabi tutulduğunuz bir sınav olduğu için ciddi bir SAT kursu Ankara eğitimi almanız  gerekmektedir.

 

The College Board tarafından düzenlenen SAt Sınavı  her yıll belirli tarihlerde  online olarak yapıldığı için süre yönetimi de hayati öneme sahiptir. Sat 1 sınavı 3 saat sürerken Sat 2 sınavı da 1 saat sürmektedir.