Javascript Etkin Değil!

Ön Bilgi Al


img

TOEFL Kursu

Yurtdışında eğitim görmek ve akademik kariyer yapmak için dil yeterliliğinizi kanıtlamanız gerekir. Dünya genelinde 130 ülkede yer alan uluslararası üniversiteler, öğrenci seçiminde TOEFL’dan geçer puan almayı şart koşmaktadır. Bu sınav, dil yeterliliğini ve becerisini ispat etmek için yapılır. TOEFL sınavlarına hazırlanmak ve iyi bir puan alarak, yurtdışındaki akademik kariyerinize ilk adımı atmak için Akademik Batı Dilleri TOEFL Kursu eğitimlerine güvenebilirsiniz.

TOEFL Nedir?

TOEFL (Test Of English as a Foreign Language – Yabancı Dil Olarak İngilizce Sınavı) merkezi ABD’de bulunan Educational Testing Services tarafından düzenlenen, farklı modüllerden oluşan bir sınavdır. Sınavın temel amacı, Amerikan İngilizcesi olarak kabul edilen İngilizce dialektini kullanma ve anlama yeteneğinin ölçülmesidir. Yılda birkaç kez düzenlenen bu sınav, İngilizce eğitim veren kurumların çoğunda öğrenci kabulunde bir zorunluluk olarak kabil edilmektedir.

Sınav, bilgisayarlı test, yazılı test ve online test olmak üzere üç birimden oluşur. Uygulanan test, sınavın yapıldığı yere göre değişebilir. Ancak bu testlerin tümünde okuma, yazma, dinlenileni anlama yeteneği ve gramer bilgisi ölçülmektedir.

TOEFL Hangi Kurumlarda Geçerlidir?

TOEFL sınav sonucu, tüm dünyada 130 ülkede, 8500 üniversite ve kurum tarafından kabul edilen bir sınavdır. Mevcut sonuçlara göre, ABD’de eğitim veren her 10 üniversiteden 9’u, ülke dışından gelen öğrenciler için TOEFL puanını şart koşmaktadır. TOEFL sonucu, üniversitelerle birlikte tıp kurumlarında ve şirketlerde de istenebilir. Ayrıca Avustralya, Yeni Zelanda, ABD gibi resmi dili İngilizce olan ülkelerde oturma ve çalışma izni almak için de TOEFL sonucu gerekebilir.

TOEFL Sınavında Başarılı Olmak İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sınavın amacı Amerikan İngilizcesi üzerinde yüksek düzeyde bir hâkimiyete sahip olunduğunu ispat edebilmektir. Eğitim kurumları, şirketler ve vize ofisleri, ülke dışından gelen başvuruları değerlendirirken doğal olarak, İngilizceyi profesyonel düzeyde bilen kişileri tercih edecektir. Bu bakımdan, TOEFL’da başarılı olmak için genelgeçer bir İngilizce bilgisinin yeterli olmadığını belirtmek gerekir. İngilizceyi anadil seviyesinde ve akademik düzeyde öğrenmeden, sınavda başarılı olmak imkânsızdır.

Belirtildiği gibi, TOEFL sınavı okuma, dinleme, konuşma ve yazma olmak üzere dört becerinin ölçülmesine dayanır. Bu bölümlerde başarılı olmak için belli kalıpları ezberlemek yeterli olmayacaktır. TOEFL başarısı, dilin üst düzeyde öğrenilmesine ve bu sınavın modüllerine yönelik çalışma pratiklerinin geliştirilmesine bağlıdır. Bunun için de alanında yetkinliğini kanıtlamış ve profesyonel metotlarla eğitim veren bir TOEFL kursu seçmek gerekir.

Akademik Batı Dilleri TOEFL Kursu

Eğitiminizi yurtdışında sürdürmek, İngilizce konuşan ülkelerde oturma ve çalışma izni almak istiyorsanız, yurtdışındaki başarılı yaşamınıza ilk adımı Akademik Batı Dilleri tarafından verilen TOEFL kursu ile atabilirsiniz. Akademik Batı Dilleri Yabancı Dil Kursları tarafından verilen eğitimle, İngilizce seviyeniz ne olursa olsun dil üzerindeki yetkinliğinizi üst seviyeye getirebilirsiniz.

Neden Akademik Batı Dilleri?

Eğitim kurumlarına ve vize ofislerine her yıl binlerce insan başvuru yapılmaktadır. Bu başvurular arasında ön plana çıkabilmek için Amerikan İngilizcesini üst düzeyde bilmeniz gerekir. Akademik Batı Dilleri Yabancı Dil Kursları olarak, yüksek düzeyde bir İngilizce seviyesine ulaşmanızı sağlıyoruz. TOEFL Kursu bünyesinde verdiğimiz eğitimlerle İngilizcenizi profesyonel bir seviyeye getirebilir, TOEFL sınavında sizi başarıya ulaştıracak bir puan alabilirsiniz.

TOEFL Kursu bünyesinde verdiğimiz eğitimde, sürekli güncellenen muteber kaynaklardan ve materyallerden yararlanıyoruz. Bununla birlikte, dil öğretimi alanında eğitimli ve yetkin bir kadroyla hizmet veriyoruz. TOEFL’da başarılı olmak, İngilizceyi eğitim ve iş hayatınızda başarı getirecek seviyede öğrenmek için tarafımızca verilen eğitimlerden faydalanabilirsiniz.