Javascript Etkin Değil!

Ön Bilgi Al


img

TOEIC Nedir?

 

TOEIC (Test Of English for International Communication) Amerikan kökenli olan ETS (Educational Testing Service) kuruluşunun özellikle iş alanına yönelik yaptığı bir yabancı dil sınavıdır. Sınavda 100 listening ve 100 reading olmak üzere toplamda 200 soru bulunmaktadır ve sınav süresi listening kısmı için 45 dakika ve reading kısmı için ise 1 saat 15 dakikadır.

TOEIC sınav puanı özellikle TOFAŞ ,RENAULT ve bazı büyük ölçekli firmalar tarafından firma işe alım sürecinde personelin yabancı dile hakim olmasından dolayı istemektedir. Sınavdaki soru tipleri ise aşağıdaki gibidir;

 

TOEIC Sınavı Listening Bölümü

Dinlenilen İfadeye Uygun Fotoğrafı Seçme

Dinlenilen İfadeye Uygun Yanıtı Seçme

Dinlenilen Diyaloga Göre Verilen Soruları Yanıtlama

Dinlenilen Diyaloga Göre Verilen Soruları Yanıtlama

 

TOEIC Sınavı Reading Bölümü

Cümledeki Boşluğa Uygun Yapıyı Getirme

Verilen Metindeki Boşluğa Uygun Yapıyı Getirme

Verilen Metne Göre Soruları Yanıtlama

 

Akademik Batı Dilleri’nde TOEIC Eğitimi

 

YDS, TOEFL gibi sınavlara yönelik hazırlık eğitimi veren kurumumuz özellikle iş başvuruları veya kıdem atlama konularında şirketler tarafından puanı istenilen TOEIC Sınavı için de bir hazırlık programına sahiptir.

 

Sınava bizzat girip, yenilikleri takip eden ve sınav deneyimlerini öğrencilerle paylaşan öğretmenlerimiz sınavda uygulayabileceğiz soru çözüm tekniklerin yanı sıra sınavla ilgili bazı ipuçlarını da sizinle paylaşmaktadır. TOEIC sınavına hazırlık programımız kalabalık sınıf ortamından ziyade öğretmenlerimizin öğrencilerle birebir ilgilenebileceği bir yapıdadır.