fbpx

ÖN KAYIT BİLGİ FORMU

Akademik-2

Hemen Bilgi Al
Toplam: 245 Öğrenci
Kurs Süresi: 120 Saat
Kurs Tipi: Yüz yüze Eğitim
Seviye: Orta

Eğitim Bilgi Formu

Akademik İngilizce Kursu Ankara

Akademik-2 İngilizce Kursu

Akademik-2 dönemi (“Advanced-Prof”) C1 seviyesini kapsamaktadır. Bu dönem de diğer tüm dönemler gibi “sömestr mantığı” ile programlanmıştır. Bu program içerikleri “Callan Metodu” üzerinden sizlere sunulmaktadır. Diller için Avrupa Ortak Başvuru Metnine (D-AOBM) göre oluşturulmuş müfredatıyla sizlere en kaliteli, nitelikte, kalıcı alt yapıyı sunmayı amaçlamaktadır. Akademik, bilimsel, mesleki çeviri eğitimlerinin mantığını bu dönemde daha da geliştirmeyi, ilerletmeyi hedeflemektedir.

Sıradanlaşmış eğitim metotları ile öğrenciyi sıkmadan, aktif şekilde rol oynatarak öğrenmesini gerçekleştirmektedir. Geleneksel yöntemler ile değil farklılaştırılmış, yoğunlaştırılmış, hızlandırılmış eğitim programları ile CALLAN metodu ile eğitim içerikleri planlanmıştır.

Akademik-2 dönemi (“Advanced-Prof”) C1 seviyesini kapsayan Akademik-2 döneminde kişi dil yeterliliklerinde çok ileri düzeydedir. Dil yeterliliklerinde ileri seviye kazanımlar edinmiş olan birey, Türkçeden İngilizceye, İngilizceden Türkçeye çeviri gerçekleştirmektedir. Üst düzey yönetici, mühendis, iş adamı, akademisyen, öğretim görevlisi, doktor, avukat, üniversite öğrencileri ve önemli sektörlerden öğrencilerin ileri düzey İngilizcelerini Akademik-2 dönemi kapsamında ticari, teknik, sosyal bilimler, tıbbi, hukuki ve ileri düzey metinler üzerinden akademik phrase örneklerini gösterir. Buna ek olarak simultane paragraf çevisi sunulur ve reading(okuma) parçaları, listening(dinleme) ve speaking(konuşma) dil becerilerini çok üst noktalara taşır. Dili ana dili gibi kullanabilen bireyler, iki farklı dili analiz edebilir, etimolojik olarak anlamlandırabilir ve kullanabilir noktadadır.

Temel dil becerilerini “Advanced-Prof” yani C1 seviyesine yönelik öğretim daha soyut yapıdadır. Analitik düşünme, analiz etme, dillerin mukayesi gibi gelişleri ileri düzeyde gerçekleştirebilir. Kültürel olarak algılama ve dili içselleştirerek geliştirmeye yönelik çalışmalar ile sizlere güncel(actuel) kelime haznenizin yanında artık daha soyut, bilimsel kavramlara yönelik kelime çeşitleri, kalıpları verilmeye başlamaktadır.  Kelime, cümle, günlük-bilimsel-akademik diyalog, kalıp ifadeler, dil bilgisi, soyut-somut kavram, sentence structure ve akademik çeviri mantığı bu düzeyin en önemli kazanımlarıdır.

Yeterlik ve kazanımlar

İçeriği ve anlatımı karmaşık, soyut ifadelerle yapılandırılmış bir anlatımı anlayabilir ve anlatabilir.

Çağdaş ve edebi metinleri kolaylıkla okuyabilir.

Araştırma raporlarında kullanılan uzmanlık alanıyla ilgili temel terimleri anlayabilir.

Bir metindeki konunun ana fikrini, durumu, olay akışını rahatlıkla anlar.

Konuşmadaki kavramlardan hareketle metnin konusunu anlar ve yorumlar.

Bir olayın durumun sebep ve sonuç ilişkisini anlayabilir ve bu durumlara öneriler verir ve önerileri anlar.

Ağız özelliklerini anlar.

Telaffuz, aksanı çok rahatlıkla kullanıp anlayabilir.

İş ve meslekle ilgili talep, rica, bildirim içeren ifadeleri anlayabilir.

Sebep-sonuç, şart, varsayım gibi durumları ifade eden kalıpları anlayabilir.

Anahtar kelimeleri verilen bir konuyla ilgili yazılar ve yaşadığı olayları, deneyimleri ve hayallerini ayrıntılı bir şekilde yazabilir.

Kendi bakış açısını geliştirir.

Sanatsal ve kültürel konularda yazılmış bir metni özetleyebilir ve yazabilir.

Görüşlerini belli bir bakış açısıyla yazılı olarak ifade edebilir.

Akıcı ve güncel konuşmaları takılmadan yapar. İlgi alanıma giren konularda rahat ve ayrıntılı biçimde konuşabilir.

Bir tartışmada görüşlerini uygun açıklamalar, kanıtlar ve yorumlar getirerek savunabilir.

Sanatsal ifadeleri inceler ve günlük ya da bilimsel alanlarda rahatlıkla kullanılır.

Edebi metinlerde geçen söz sanatlarını, ana fikrini anlayabilir.

Tarihe ilişkin uzun yazıları tüm hatlarıyla anlayabilir.

Metinde tartışılan tezlerde ulaşılmak istenen sonucu belirleyebilir.

Farklı dillere ilişkin duygu ve düşüncelerini ifade eden bilimsel yazılar yazabilir.

Bilimsel metinler, eleştiri metinleri, deneme, öykü, şiir gibi türler yazabilir.

EĞİTİM PROGRAMLARI

VIP group/grup-max 10 kişilik gruplar

120 saatlik program:

  • 50 saat(grammar)
  • 50 saat (tanslation-reading+writing)
  • 20 saat (speaking+listening)

Grup eğitimi 2,5 aylık program

Genellikle hafta sonu grupları

  • Cumartesi-pazar

Sabah grubu: 09:00-13:00/10:00-14:00

Öğlen grubu: 12:30-16.30

  • Özel ders ya da grup eğitim imkânı ile
  • Online ve yüz yüze(face to face) imkânı
  • The academıc publıshıng kendi yayınlarımızın desteği ile
  • 8 ay ücretsiz speakıng club hediyesi
  • Ücretsiz dönem tekrarı imkânı

 

Ankara Akademik-2 Kurs Fiyatları 2022

www.akademikbatidil.com  Akademik-2 kursu olarak Ankara genelinde gruplara ve kişiye özel dersler vermekteyiz.  2022 Akademik-2 kurs fiyatları, tercih edeceğiniz derslerin nitelikleri, özel veya grup halinde olması, dönemsel kampanyalar olması vs gibi nedenlerle değişiklik göstermektedir. Akademik-2 Dil Kursu fiyatları, talebiniz üzerine seçeceğiniz eğitim programına göre fiyatlandırılır.

2022 yılının en iyi Akademik-2 kurs fiyatları hakkında bilgi almak ve erken kayıt avantajlarına özel indirimlerden faydalanmak için bizimle hemen 0312 433 99 99 numaralı telefonla irtibat kurun.

İleri düzeyde bir dile sahip olacaksınız. Ana diliniz gibi kullanabileceksiniz. Çünkü bu dönem C1 seviyesi yani profesyonelce dili kullanma yetisini sizler kazandırır. Sentez, analitik, analiz yapma gibi yeterlikler kazanımlayacaksınız. Türkçeden İngilizceye, İngilizceden Türkçeye advanced düzeyde doğru yapıda çeviriler yapacaksınız. Akademik, bilimsel, mesleki yeterlik kazanımları ile kelime dağarcığınızı bu noktada geliştirecek ve rahatlıkla çeviri yapabileceksiniz. İş ve meslekle ilgili talep, rica, bildirim içeren ifadeleri anlayabileceksiniz. Sebep-sonuç, şart, varsayım gibi durumları ifade eden kalıpları rahatlıkla kullanabileceksiniz. Anahtar kelimeleri verilen bir konuyla ilgili yazılar ve yaşadığı olayları, deneyimleri ve hayallerini ayrıntılı bir şekilde yazabilir. Kendi bakış açısını geliştirebileceksiniz.
Akademik 2 dönemi ve diğer dönemlerin kitapları da dâhil kitapları biz temin ediyoruz. Kitaplar dönem ücretlerine dâhildir. Kitaplarımızın dışarıya satışı olmadığı için yalnız kendi kursiyerlerimize temin ediyoruz.
Bu dönemde ileri düzey yeterlik ve kazanımlar kapsamında olduğu için öncelikle elbette gramere(dil bilgisi) aşinalık sağlanır ancak çeviri alt yapısını oluşturmak için cümle yapısını, kelime yapısını inceleyen sentezleyen ve analiz eden bir alt yapıyla ders dönemine başlanmaktadır. Bu dönemde edindiği bu kazanıma ek olarak daha soyut kavramlara ve kültürel olarak dili içselleştirmeye yönelik çalışmalar da mevcut olduğu gibi akademik ve bilimsel düşünce yapısına yönelik çalışmalarda yoğun olarak mevcuttur. Yoğun olarak tek bir dil becerisini geliştirmeye yönelik bir eğitim programımız yoktur. Tüm temel dil becerilerinin aynı orantıda gelişim göstermesine yönelik programlar yapıyoruz. Ancak bu dönemde çeviri ön plandadır.
Bu dönemi bitirdiğiniz zaman dili ana dili gibi kullanabileceksiniz.

Bu eğitim için bir duyuru yoktur.

WhatsApp Sorularınızı Sorun