fbpx

ÖN KAYIT BİLGİ FORMU

Almanca Kursu

Hemen Bilgi Al
Toplam: 349 Öğrenci

Eğitim Bilgi Formu

Almanca Kursu

Almanca, her ne kadar zorlu ve komplike bir lisan olarak kabul edilse de iyi bir Almanca kursu tarafından verilen eğitimle ve sistematik bir çalışmayla kısa sürede öğrenilebilir. Almancayı akademik seviyede öğrenmek, bu dilde yazılan kitapları okuyacak ve yaratıcı cümleler kurabilecek seviyeye gelebilmek istiyorsanız, Ankara Almanca kursu hizmetimizden yararlanabilir, etkili metotlarla bu dili kısa süre içinde öğrenerek uzmanlaşabilirsiniz.

Neden Almanca Kursu Almalısınız?

Almanca, Avrupa’da en çok konuşulan diller arasında yer alıyor. Dolayısıyla, oldukça geniş bir kullanım alanına sahip. Örnek vermek gerekirse, arkeoloji bilimi hakkında üretilmiş literatürün büyük bir çoğunluğu Almanca dilinde yazılmış kitaplardan oluşuyor. Bu durum felsefe, kimya gibi farklı branşlar için geçerli. Dolayısıyla, akademik kariyer düşünüyorsanız yolunuzun mutlaka bir Almanca kursundan geçmesi gerekir.

Yapılan istatistikler, Almanca’nın 100 milyonun üzerinde kişi tarafından konuşulan bir dil olduğunu gösteriyor. Almanya, Avusturya, Lüksemburg, Liechenstein gibi ülkelerin resmi dili olan Almanca, Kuzey İtalya ve Doğu Fransa’nın belli yerlerinde de konuşuluyor. Linguistik alanında yapılan araştırmalar, Almanca’nın dünyada en çok konuşulan ilk 10 dil arasında yer aldığını gösteriyor. Bu durum, Almanca’yı yalnızca akademik açıdan değil, kariyeriniz için de gerekli bir dil hâline getiriyor.

Almanya, Türkiye’nin dış ticaretinde önemli bir hacme sahip. Türkiye’de faaliyet gösteren birçok Alman firması bulunmakla birlikte, Türkiye’den gerçekleştirilen ihracatın büyük kısmını Almanya’ya gönderilen ürünler oluşturuyor. Ayrıca, Almanya Türkiye’ye en çok turist gönderen ülkeler arasında yer alıyor. Dolayısıyla, Almancayı uzmanlık seviyesinde bilmek, kariyerinizde ve akademik araştırmalarınızda birçok kapının açılmasını sağlayacaktır. İyi bir Almanca kursunda eğitim alarak, kariyerinizde başarıya ulaşabilirsiniz.

Almanca Zor Bir Dil mi?

Almanca, Hint-Avrupa dil ailesinin Germen dilleri kolunda yer alıyor. Tarihi erken Ortaçağ’a kadar uzanan bu dil, kendine özgü ve farklı bir yapıya sahip. Avrupa dillerinin tamamı gibi Latince kökenli bir lisan olsa da, kelime üretirken kullanılan metotlar onu özgün bir yere koyuyor. 19.yüzyıldan itibaren özgün bir dil yaratmak için girişilen çabalar, Almancayı zengin, işlevsel ancak karmaşık bir dil hâline getirdi. Dolayısıyla, Almanca öğrenmek için diğer dillerde kullanılan yöntemlerden farklı metotlar gerekiyor. Bu da ancak uzman bir eğitmen tarafından sağlanan Almanca kursuyla mümkün olabilir.

Latince kökenli Avrupa dillerinde birçok ortak kelime bulunuyor. Ancak Almanların 19.yüzyıldan itibaren bu ortak kelimeleri değil, yerine türetilen kelimeleri kullandıkları bilinmekte. Diğer yandan, Almanca öğrendikten sonra birçok Avrupa diline ve bu dillerin kelime haznesine hâkim olmak mümkün. Nitekim diğer Germen dillerinin gramer ve kelime haznesi bakımından Almanca’dan yararlandıkları biliniyor.

Sonuç olarak, Almanca kendine özgü kurallarıyla Avrupa dillerinden hatta Germen dillerinden ayrılan bir yapıya sahip. Bu kuralları ve dilin sistematiğini bilmeden, Almanca öğrenmek mümkün değil. Almancayı profesyonel olarak öğrenmek için iyi bir Almanca kursuna gitmeye ihtiyacınız var.

Almanca Kursu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kurs veren eğitmenlerin bu alanda kendilerini geliştirmiş kişiler olmaları son derece önemlidir. Zira dil bilmek nitelikli bir Almanca kursu vermek için yeterli değildir. Almancanın tam anlamıyla öğrenilmesi, bu dilin yapısının, dildeki jargonun, edebi eserlerin bilinmesine bağlıdır. Diğer yandan, dil eğitiminin bütün aşamalarında, dili özgün kılan detayların anlatılması gerekir.

Ankara’da yaşıyorsanız ve Almanca öğrenip kariyerinizde başarı sağlamak istiyorsanız, uzman eğitmenler tarafından verilen kurslarımıza başvurabilirsiniz. Verdiğimiz eğitimlerle, Almanca diline kısa sürede hâkimiyet sağlayacağınızdan ve zaman içinde bu dili anadiliniz gibi öğreneceğinizden emin olabilirsiniz.

Ankara Almanca Dil Kursu Fiyatı 2022

www.akademikbatidil.com Almanca kursu olarak Ankara genelinde gruplara ve kişiye özel dersler vermekteyiz.  2022 Almanca kurs fiyatları, tercih edeceğiniz derslerin nitelikleri, özel veya grup halinde olması, dönemsel kampanyalar olması vs gibi nedenlerle değişiklik göstermektedir. Almanca Dil Kursu fiyatları, talebiniz üzerine seçeceğiniz eğitim programına göre fiyatlandırılır.

2022 yılının en iyi Almanca kurs fiyatları hakkında bilgi almak ve erken kayıt avantajlarına özel indirimlerden faydalanmak için bizimle hemen 0312 433 99 99 numaralı telefonla irtibat kurun.

WhatsApp Sorularınızı Sorun