fbpx

ÖN KAYIT BİLGİ FORMU

Farsça Kursu

Hemen Bilgi Al
Toplam: 0 Öğrenci

Eğitim Bilgi Formu

Farsça Kursu

Zengin ve köklü bir dil olan Farsça, bugün dünyada en çok konuşulan diller arasında yer almaktadır. Bu dilin Türk kültürü için de büyük bir öneme sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Farsça, teknik ve akademik açıdan da önemli bir dildir. Ankara Akademik Batı Dilleri Kurs Merkezi bünyesindeki Farsça kursu sayesinde, bu kadim dili öğrenebilir, Farsça yazılan eserleri okuyabilir ve bu dilin getirdiği fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

 Neden Farsça Kursu Almalısınız?

İran’ın resmi dili olan Farsça, İran dışında Afganistan, Tacikistan, Özbekistan’da ve Basra Körfezi çevresindeki ülkelerde 100 milyon insan tarafından konuşulan bir dildir. Farsça’nın lehçeleriyle birlikte, Doğu Anadolu’dan Hindistan’a kadar geniş bir coğrafyada konuşulduğu bilinmektedir. Köklü ve Kadim bir dil olan Farsça’nın kökeni Antik Perslere kadar uzanmaktadır.

Farsça, Türkçe’ye etki yapan diller arasında yer alır ve bu dil, Türk kültürünün geçmişinde büyük bir öneme sahiptir. Selçuklu devrinde saray dili olarak kabul edilen Farsça, aynı zamanda birçok Türk eserinin kaleme alındığı bir dildir. Türkler tarafından yazılan edebiyat, tıp, coğrafya eserlerinin ve dini eserlerin önemli bir kısmı Farsça olarak kaleme alınmıştır. Dolayısıyla, Farsça’yı bilmeden Türk tarihinin belli bir periyoduna hâkim olmak mümkün değildir.

Divan Edebiyatı kapsamındaki eserlerin de büyük ölçüde Farsça olarak kaleme alındığı bilinmektedir. Ayrıca, Türk edebiyatında bugün dâhi kullanılan hece ve uyum ölçüleri, Farsça’dan alınmıştır. Osmanlı’nın son yüzyıllarına kadar, Farsça edebiyatta, bilimsel ve teknik üretimde geçerli lisan olarak kabul edilmiştir. Osmanlı alfabesinde Farsça’dan alınma üç harf bulunmaktadır. Bu verilere bakarak, Farsça’nın Türk kültürü ve geçmişi üzerindeki büyük etkisini görmek mümkündür.

Sonuç olarak, Farsça Türk tarihiyle, edebiyatıyla ve felsefesiyle ilgilenen herkesin öğrenmesi gereken, zengin ve kadim bir dildir. Bununla birlikte, YDS sınavları arasında Farsça sınavı da bulunmaktadır. Etkili yöntemlerle öğretim yapan bir Farsça kursu tarafından verilen eğitimle bu dili anadil seviyesinde öğrenebilir, Farsça dilinde yazılmış nadide eserleri büyük bir keyifle okuyabilirsiniz.

Farsça Öğrenirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Farsça, Arap alfabesiyle yazılan bir dil olmasına karşın, Arapça’da bulunmayan üç harfe sahiptir. Bunun sebebi, Fars dilinde telaffuz edilen bazı harflerin Arap alfabesinde karşılığının bulunmamasıdır. Diğer yandan, Farsça’daki gramer kuralları Arapça’dan ciddi ölçüde farklıdır. Dolayısıyla, Arap harflerine ve diline hâkim olmanız, Farsça öğrenirken büyük bir avantaj sağlamayacaktır.

Farsça’nın kendine özgü bir gramer yapısı vardır. Fiil çekimleri, gramerde önemli bir yere sahiptir ve Farsça öğrenen birçok kişinin burada zorlandığı bilinmektedir. Bununla birlikte, kadim bir dil olduğu için zengin bir gelime haznesine sahiptir ve üretken bir dildir. Arap alfabesiyle yazılmasına rağmen, kelime birleşiminde Arapça’da olmayan kurallar bulunmaktadır.

Farsça’yı tam anlamıyla öğrenebilmek ancak iyi bir Farsça kursu tarafından verilen eğitimle mümkündür. Gerekli kaynaklara sahip olsanız bile bir eğitmen yardımı olmadan Farsça’nın komplike yapısını çözmeniz zor olacaktır. Farsça’yı konuşma, okuma ve yazma yetenekleriyle birlikte öğrenmek için etkili yöntemlerle eğitim veren Ankara Akademik Batı Dilleri Kurs Merkezi ’na başvurabilirsiniz.

Ankara’da hizmet veren Ankara Akademik Batı Dilleri Kurs Merkezi, Farsça branşında eğitim almış, bu dile ve dil öğretmek için yaratıcı metotlara hâkim olan eğitmenlerle hizmet veriyor. Ankara’da yaşıyorsanız ve binlerce yıldır konuşulan bu kadim dili öğrenmek istiyorsanız Ankara Akademik Batı Dilleri Kurs Merkezi Farsça Kursu hizmetinden yararlanabilirsiniz. Kurumumuz tarafından verilen eğitim sayesinde Farsça’nın konuşma, okuma ve yazma pratiklerine kısa sürede hâkim olabilir ve eğitimi sürdürerek bu dili profesyonel bir biçimde öğrenebilirsiniz.

Ankara Farsça Kurs Fiyatları 2022

www.akademikbatidil.com  Farsça kursu olarak Ankara genelinde gruplara ve kişiye özel dersler vermekteyiz.  2022 Farsça kurs fiyatları, tercih edeceğiniz derslerin nitelikleri, özel veya grup halinde olması, dönemsel kampanyalar olması vs gibi nedenlerle değişiklik göstermektedir. Farsça Dil Kursu fiyatları, talebiniz üzerine seçeceğiniz eğitim programına göre fiyatlandırılır.

2022 yılının en iyi Farsça kurs fiyatları hakkında bilgi almak ve erken kayıt avantajlarına özel indirimlerden faydalanmak için bizimle hemen 0312 433 99 99 numaralı telefonla irtibat kurun.

 

WhatsApp Sorularınızı Sorun