fbpx

ÖN KAYIT BİLGİ FORMU

Fransızca Kursu

Hemen Bilgi Al
Toplam: 0 Öğrenci

Eğitim Bilgi Formu

Fransızca Kursu

Günümüzde yaklaşık 220 milyon kişi tarafından konuşulan Fransızca, dünyanın en çok konuşulan 6.dili olarak kabul ediliyor. Fransızca, her ne kadar zor bir dil gibi görünse de iyi bir Fransızca kursu ile kısa sürede öğrenilebilir. Ankara Akademik Batı Dilleri Kurs Merkezi ile Fransızca’yı anadiliniz gibi öğrenebilirsiniz. Bu dile hâkim olmak ve kendinizi geliştirmek için kursumuz tarafından verilen eğitimlerden yararlanabilirsiniz.

Neden Fransızca Öğrenmelisiniz?

Fransızca Konuşan Ülkeler Birliği (Organisation Internationale de la Francophonie) günümüzde 77 üyeye sahip. Bu istatistik, Fransızca’nın bir dünya dili olduğunu kanıtlamak için tek başına yeterlidir. Fransızca, Avrupa kıtasında Kanada, İsviçre, Belçika, Monako, Lüksemburg gibi ülkelerde konuşulmakla birlikte, Kanada’nın resmi dilleri arasındadır. Bu dili öğrenerek Lingua Franca bölgesindeki ülkelerde kariyer ve eğitim fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Yirminci yüzyılın ikinci yarısına kadar Fransızca birçok çevre tarafından dünyanın anadili olarak kabul edilmekteydi. Dolayısıyla, kültürel literatürün önemli bir kısmı Fransızca kitaplardan ve metinlerden oluşur. Zira Fransızca, bugün de bir kültür dili olarak kabul ediliyor. Cumhuriyet dönemi şairlerimizin önemli bir kısmının Fransız şair ve yazarlardan etkilenmiş olması, bu durumu görmek için tek başına yeterlidir.

Elbette Fransızca’nın kullanım alanı edebiyattan ve kültürden ibaret değil. Fransızca, bugün UNESCO, NATO, UNICEF, Olimpiyat Komitesi gibi uluslararası örgütlerin resmi dili olarak kabul edilir. Diplomatik yazışmaların önemli bir kısmı hâlen Fransızca yapılmaktadır. Uluslararası İlişkiler gibi alanlarda öğrenim görüyorsanız veya kariyer planlıyorsanız, mutlaka bu dili öğrenmeniz ve iyi bir Fransızca kursu almanız gerekir.

Fransa, Türkiye’nin dış ticaretinde önemli bir yere sahiptir. Birçok Fransız firması Türkiye’de aktif olarak faaliyet göstermektedir. Bu dili öğrenerek, kariyerinizde yükselebilir ve birçok fırsat yakalayabilirsiniz. Ayrıca, Fransızca hâkimiyetinin yurtdışı kariyer başvurularında da önemli bir kıstas olduğunu belirtmek gerekir. Ankara Akademik Batı Dilleri Kurs Merkezi tarafından verilen Fransızca kursundan eğitim alarak, yurtdışındaki yaşamınızı ve kariyerinizi inşa etmeye başlayabilirsiniz.

Fransızca Öğrenmek İçin Neden Kurs Almalısınız?

Fransızca, Latin dilleri sınıfında yer alan bir dil olmakla birlikte, karmaşık bir cümle yapısına ve telaffuza sahiptir. Özellikle telaffuzu, Portekizce, Yunanca, İtalyanca, İspanyolca gibi Latin dillerinden çok, Kelt dillerine yakındır. Fransızca, komplike kurallara sahip ve özgün bir dil olduğu için, tek başına öğrenilmesi mümkün değildir. Bu dili nitelikli biçimde öğrenmek için iyi bir Fransızca kursu tarafından verilen eğitimlerden yararlanmak gerekir.

Belirtildiği gibi, Fransa edebi ve kültürel bakımdan üretken bir ülkedir. Bu üretimin dili zenginleştirdiğini ve zengin bir dilin doğası gereği karmaşık yapıya sahip olacağını da gözden kaçırmamak gerekir. Fransızca’da her branş için özgün terimler bulunur ve bu terimlere hâkim olmadan herhangi bir branşın literatürünü kavramak mümkün değildir. Etkili yöntemlerin kullanıldığı nitelikli bir Fransızca kursunda eğitim alarak, Fransızca’nın zenginliğini kavrayacak bir hâkimiyete sahip olabilirsiniz.

Neden Ankara Akademik Batı Dilleri Kurs Merkezi?

Ankara Akademik Batı Dilleri Kurs Merkezi bünyesinde Fransızca branşında uzman, kendini geliştirmiş eğitmenler çalışmaktadır. Dil bilmenin, dil kursu vermek için yeterli olmadığının farkındayız. Eğitmenlerimizin tamamı, Fransızca’nın dil kurallarına, gramer yapısına hâkim, bu hâkimiyetini lisans ve sertifikalarıyla belgelendirmiş kişilerden oluşmaktadır. Fransızca’yı profesyonel seviyede öğrenmek için bize güvenebilirsiniz.

www.ankarabatidil.com olarak, Fransızca’yı sizin için kolaylaştırıyoruz. Kurslarımızda verilen eğitimler sayesinde, bu dil üzerinde kısa sürede hâkimiyet kazanabilir ve zamanla kendinizi geliştirerek anadiliniz hâline getirebilirsiniz. Kurslarımızda verilen eğitimler tamamlandığında, Fransızca’nın bütün kurallarına hâkim olacağınızdan ve bu dilde yazılmış edebi metinleri okuyacak seviyeye geleceğinizden emin olabilirsiniz.

Ankara Fransızca Kurs Fiyatları 2022

www.akademikbatidil.com  Fransızca kursu olarak Ankara genelinde gruplara ve kişiye özel dersler vermekteyiz.  2022 Fransızca kurs fiyatları, tercih edeceğiniz derslerin nitelikleri, özel veya grup halinde olması, dönemsel kampanyalar olması vs gibi nedenlerle değişiklik göstermektedir. Fransızca Dil Kursu fiyatları, talebiniz üzerine seçeceğiniz eğitim programına göre fiyatlandırılır.

2022 yılının en iyi Fransızca kurs fiyatları hakkında bilgi almak ve erken kayıt avantajlarına özel indirimlerden faydalanmak için bizimle hemen 0312 433 99 99 numaralı telefonla irtibat kurun.

WhatsApp Sorularınızı Sorun