fbpx

ÖN KAYIT BİLGİ FORMU

İşaret Dili

Hemen Bilgi Al
Toplam: 0 Öğrenci

Eğitim Bilgi Formu

Türk İşaret Dili, işitme engelli Türk vatandaşlarının iletişimlerini sağladıkları dilidir. Belirli hareketler, el işaretleri ve çeşitli yüz ifadelerinden oluşan görsel bir dildir. Kendine özel grameri ve cümle yapısı vardır. İşaret dili bilen kişilerin sayısı son dönemde oldukça artmaktadır. Bunun yanında işaret bilen çalışanlara da şirketlerce ihtiyaç duyulmaktadır. Kamu kurumlarında ve özel sektörde işe alımlarda bazı şartların arasında “işaret dilini bilen” ibareleri de çokça karşımıza çıkmaya başladı. İşitme engelli bireylerin aralarında iletişim kurmak amacıyla kullandıkları el hareketleri ve yüz mimiklerinden oluşan görsel bir dildir. Ülkemizde İşitme Engelliler Federasyon verilerine göre 2.5 milyon, Birleşmiş Milletler verilerine göre ise 3 milyon işitme engelli bulunmaktadır. İşaret dili bölgelere ve ülkelere göre farklılık göstermektedir. Ankara Akademik Batı Dilleri Kurs Merkezi olarak kursiyerlerimize Türkiye’deki ulusal işaret dilini öğrenmeleri için temel eğitim vermeyi sürdürüyoruz.

İşaret dili işitme engelli olanlar ile olmayanlar arasında kurulmuş bir köprüdür. El işaretleri ve yüz hareketlerinden oluşan birçok ifadeyi kullanarak iletişim kurulur. İşaret dilini öğrenmek zor değildir. İşaret dilini kullanan çalışanların iş dünyasında diğerlerine göre her zaman bir adım önde olduğunu göstermektedir. İşaret dili öğrenmek ve anlamak yalnızca işitme engelli olanlar için değil, işitme engellilerle birlikte yaşayan ve onlarla iletişim kurmak isteyen herkes içindir.

Akademik Yabancı Dil Kursu işaret dili programına katılarak işaret dilinde bilmeniz gereken temel bilgileri öğreneceksiniz. Ayrıca adres sorma, yemek siparişi verme, şehirler, isimler,  gibi günlük yaşamda sıkça kullanılan sözcüklere de hakim olmuş olacaksınız.

Eğitimin Konu Başlıkları

  • Türk işaret dilinin tarihçesi
  • Alfabe
  • Kelimeler ve fiiller
  • İletişim için gerekli cümleler

Ankara İşaret Dili Kurs Fiyatları 2022

www.akademikbatidil.com  İşaret Dili kursu olarak Ankara genelinde gruplara ve kişiye özel dersler vermekteyiz.  2022 İşaret Dili kurs fiyatları, tercih edeceğiniz derslerin nitelikleri, özel veya grup halinde olması, dönemsel kampanyalar olması vs gibi nedenlerle değişiklik göstermektedir. İşaret Dili Dil Kursu fiyatları, talebiniz üzerine seçeceğiniz eğitim programına göre fiyatlandırılır.

2022 yılının en iyi İşaret Dili kurs fiyatları hakkında bilgi almak ve erken kayıt avantajlarına özel indirimlerden faydalanmak için bizimle hemen 0312 433 99 99 numaralı telefonla irtibat kurun.

 

WhatsApp Sorularınızı Sorun