fbpx

ÖN KAYIT BİLGİ FORMU

İtalyanca Kursu

Hemen Bilgi Al
Toplam: 0 Öğrenci

Eğitim Bilgi Formu

İtalyanca Dil Kursu

Ankara’da yaşıyorsanız ve İtalyanca öğrenmek istiyorsanız, Ankara Akademik Batı Dilleri Kursu tarafından verilen İtalyanca kursundan yararlanabilirsiniz. İtalyanca’yı profesyonel bir biçimde, okuma, yazma, konuşma ve dinlenileni anlama pratikleriyle birlikte öğretiyoruz. İtalyanca kursumuza kayıt olarak, bu dili kısa süre içinde pratiğe dönüştürecek biçimde öğrenebilir, kariyer ve akademi fırsatlarını yakalayabilirsiniz.

Neden İtalyanca Öğrenmelisiniz?

İtalya’nın resmi dili olan İtalyanca, İtalya ile birlikte Fransa’nın bazı bölgelerinde ve İsviçre’nin güney kısmındaki kantonlarda, toplam 61 milyon kişi tarafından konuşulan bir dildir. Bu bakımdan, Avrupa’nın en çok konuşulan dilleri arasında yer almaktadır. Köklü bir dil olduğu için, kültürel açıdan üretken ve önemlidir. Yapılan araştırmalar, İtalyanca’nın tüm dünyada öğrenilmek istenen 4.dil olduğunu göstermektedir. İtalyanca bilmek, hem eğitim hem de kariyer alanında birçok fırsatı yakalamanıza yardımcı olur.

İtalyanca, günümüzde iş dünyasında en sık kullanılan ve geçerliliği olan dillerden biri olarak kabul edilmektedir. Moda, otomotiv gibi sektörlerde dünya çapında tercih edilen firmaların çoğu İtalyan kökenli olmakla birlkte, General Electric, IBM gibi uluslararası markaların da merkezlerini İtalya’ya taşıdıkları bilinmektedir. İtalyanca bilmek, uluslararası iş piyasasında ciddi bir avantaj yaratacaktır. Bu dili öğrenerek, kariyerinizde büyük fırsatlar yakalayabilirsiniz.

İtalya’nın eğitim açısından da gelişmiş bir ülke olduğunu belirtmek gerekir. İtalyan üniversiteleri, dünyanın en köklü ve nitelikli akademileri arasında yer almaktadır. İtalyanca öğrenerek, İtalya’daki üniversiteler tarafından verilen nitelikli eğitimden yararlanabilirsiniz. Özellikle konservatuar eğitimi almayı ve bu alanda akademik kariyer yapmayı düşünüyorsanız, İtalyanca bilmek sizin için birçok kapıyı açacaktır.

İtalyanca Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İtalyanca, Latince kökenli bir dildir ve birçok dilbilimci tarafından modern Latince olarak adlandırılır. İtalyanca’ya hakim olan birinin Rumence, Portekizce, İspanyolca, Fransızca gibi dilleri öğrenmesi de kolay olacaktır. Roma İmparatorluğunun lisanı olan Latince ile modern İtalyanca arasında kuvvetli bağlar bulunmaktadır. İtalyanca’yı tam anlamıyla öğrenmek için, Latin dilinin sistematiğini kavramak gerekir. Tercih ettiğiniz kursun, bu sistematiği öğretmesi son derece önemlidir.

Gramer, her dil gibi İtalyanca’nın öğreniminde de önemli bir konudur. Ancak, İtalyanca’yı diğer Latin dillerinden ayıran birçok gramer kuralı bulunmaktadır. İtalyanca öğrenirken, gramer üzerine sistemli bir çalışma yapmak gerekir. İtalyanca kursu seçerken, gramer konusunda yetkin ve detaylı eğitim veren bir yeri tercih etmeniz faydalı olacaktır.

İtalyanca, kültürel açıdan da üretken bir dildir. İlahi Komedya, Decameron Öyküleri gibi, dünya tarihine damgasını vurmuş birçok eser İtalyanca dilinde kaleme alınmıştır. Bu eserler dilin zenginleşmesine ciddi bir katkı sağlamıştır. İtalyanca dilinde üretilen eserleri okumadan ve bu kültüre hâkim olmadan, İtalyanca’yı tam olarak öğrenmek mümkün olmayacaktır.  İtalyanca kursu seçerken, İtalyan kültürüne ve bu dilde üretilen literatüre hakim eğitmenlerin çalıştığı bir yeri tercih etmeniz gerekir.

Ankara Akademik Batı Dilleri Kursu İtalyanca Kursu

Ankara’da hizmet veren Ankara Akademik Batı Dilleri Kursu, akılda kalıcı ve efektif metotlarla İtalyanca kursu veriyor. İtalyanca’yı kalıcı bir biçimde öğrenmek için kurumumuz tarafından verilen kursa başvurabilirsiniz. Alanında yetkin eğitmenlerimiz tarafından verilen eğitim sayesinde, İtalyanca’yı kısa sürede profesyonel olarak öğreneceğinizden ve bu dilde yetkin bir okur-yazar hâline geleceğinizden emin olabilirsiniz.

Ankara İtalyanca Kurs Fiyatları 2022

www.akademikbatidil.com  İtalyanca kursu olarak Ankara genelinde gruplara ve kişiye özel dersler vermekteyiz.  2022 İtalyanca kurs fiyatları, tercih edeceğiniz derslerin nitelikleri, özel veya grup halinde olması, dönemsel kampanyalar olması vs gibi nedenlerle değişiklik göstermektedir. İtalyanca Dil Kursu fiyatları, talebiniz üzerine seçeceğiniz eğitim programına göre fiyatlandırılır.

2022 yılının en iyi İtalyanca kurs fiyatları hakkında bilgi almak ve erken kayıt avantajlarına özel indirimlerden faydalanmak için bizimle hemen 0312 433 99 99 numaralı telefonla irtibat kurun.

WhatsApp Sorularınızı Sorun