fbpx

ÖN KAYIT BİLGİ FORMU

Prep Plus

Hemen Bilgi Al
Toplam: 738 Öğrenci
Kurs Süresi: 150 Saat
Müfredat Sayısı: 9
Kurs Tipi: Yüz yüze Eğitim
Seviye: Orta

Eğitim Bilgi Formu

Temel İngilizce Prep+ Plus Kursu Ankara

Prep Plus

Prep Plus & Hazırlık Plus & Intermediate yani B1 seviyesini kapsamaktadır. Bu dönem de diğer tüm dönemler gibi “sömestr mantığı” ile programlanmıştır. Bu program içerikleri “Callan Metodu” üzerinden sizlere sunulmaktadır. Diller için Avrupa Ortak Başvuru Metnine (D-AOBM) göre oluşturulmuş müfredatıyla sizlere en kaliteli, nitelikte, kalıcı alt yapıyı sunmayı amaçlamaktadır. Dil öğretiminde alt yapıyı inşa etmek en önemli noktayı oluşturmaktadır. Alt yapıyı BASIC VE PREP dönemlerinde oluşturarak artık orta seviyeye yani ıntermadıate&B1 seviyesine ulaşmış olmaktadır.

Sıradanlaşmış eğitim metotları ile öğrenciyi sıkmadan, aktif şekilde rol oynatarak öğrenmesini gerçekleştirmektedir. Geleneksel yöntemler ile değil farklılaştırılmış, yoğunlaştırılmış, hızlandırılmış eğitim programları ile CALLAN metodu ile eğitim içerikleri planlanmıştır.

Hazırlık Plus/Prep Plus & Intermediate(B1) dönemine bireyin, dili anlamaya, anlamlandırmaya, içselleştirmeye ve benimsemeye başladığı dönemleri geri bırakarak artık öğrendiği dilin özünü anlamış kültürel etkileşim/aktarım işlevinin gerçekleşeceği dönem olarak da adlandırabiliriz. Bu döneme başlandığında ilk olarak bir önceki dönemin genel tekrarı yapılmaktadır. Elbette temel olarak gramer(dil bilgisi) ile başlanır ancak gramer(dil bilgisi) temel dil becerileri (Speaking, Listening, Reading ve Writing) ile birlikte verilir. Ancak bu dönemin özelliği dili gerçek manada kavramış olacağından dilin ait olduğu toplumun kültürünü, sosyal yapısını anlamlandırmaya başlayacak olmasıdır. Bundan dolayı öğreneceği kelime yapıları daha soyut, kültürel, derin ve yalnızca güncel hayatın değil artık tüm alanlara (eğitim, politika, sağlık, bilimsel, akademiksel dili edineceği) hitap edecek kelime bilgisini edinmeye başlayacaktır.

Temel dil becerilerini intermediate&B1 seviyesine yönelik soyut ve dil politikasını anlamlandırabileceği dil öğretimi gerçekleştirirken özelden genele &parçadan bütüne öğrenme metodu ile dili algısal olarak öğrenmeye başlamaktadır. Kültürel olarak algılama ve dili içselleştirerek geliştirmeye yönelik çalışmalar ile sizlere güncel(actuel) kelime haznenizin yanında artık daha soyut, özel ve kültürel kavramlara yönelik kelime çeşitleri, kalıpları verilmeye başlamaktadır.  Kelime, cümle, günlük diyalog, kalıp kelimeler, dil bilgisi, soyut ce somut kavram ve kalıp ifadeler bu düzeyin en önemli kazanımlarıdır.

Yeterlik ve Kazanımlar

Standart dilde açıkça ifade edildiği sürece, bir konuşmanın ana hatlarını takip edebilir.

Zaman zaman bazı sözcük ve deyimlerin tekrarını istemek zorunda kalsa da günlük bir konuşmayı takip edebilir.

Gündelik konuşmalardaki temel deyimleri ve kalıp sözleri anlar.

Konuşmanın konusuna ilişkin çıkarımlarda bulunur.

Sosyal ve fiziki çevrede yaşanan durumları ve olaylarla ilgili yorumları anlar.

Genel konular üzerine yazılmış metinlerdeki bilinmeyen kelime veya ifadelerin anlamını bağlamdan hareketle tahmin edebilir.”

Makale veya röportajlardaki soru, yorum ve ifadeleri anlar.

Gelişmeler, haberler ve olaylar hakkında bilgi almak için belgegeçer, mektup ve elektronik posta aracılığıyla dostları ve meslektaşlarıyla kısa ve basit bilgi alışverişinde bulabilir.

Kısa biyografiler, sağlık, siyaset, spor, magazin, eğitim, çevre, beslenme gibi alanlara ait herhangi bir uzmanlık bilgisi gerektirmeyen, kısa metinleri anlar.

Olayların kronolojik sırasını gösteren sözcük ve yapıları kullanarak kısa olay metinleri yazabilir.

Yolculuk planlaması sürecinde veya yolculuk sırasında öngörülemeyen bir durum ortaya çıktığında sorunları ve kendi durumunu ifade eder.

Yolculuk ile ilgili sorunlarda beklentisini ifade eder, çözüm öneri

Ne istediğini belirtip fiyat sorarak basit alışverişler yapabilir.”

Konuşmasında temel duyguları ifade edebilir, bu duyguları yansıtan kişiye uygun karşılıklar verebilir.

Alış-verişte ürün özellikleri, fiyat bilgileri, ödeme seçenekleri hakkında basit sorular sorar ve cevaplar verir.

Birilerini davet edebilir ve kendisine gelen davetlere cevap verebilir.

Ankara Akademik Batı Dilleri Kursu PREP Plus Eğitim Programları

VIP Group/Grup-Max 10 Kişilik Gruplar

150 Saatlik Program:

  • 50 Saat(Grammar)
  • 50 Saat (Readıng+Wrıtıng)
  • 50 Saat (Speakıng+Lıstenıng)

 

Grup Eğitimi 3 Aylık Program

Hafta İçi Ve Hafta Sonu Grupları

  • Pazartesi-Çarşamba-Cuma = 18:30-21:15
  • Cumartesi-Pazar

Sabah Grubu: 09:00-13:00/10:00-14:00

Öğlen Grubu: 12:30-16.30

  • Özel Ders ya da Grup Eğitim İmkânı İle
  • Online Ve Yüz Yüze(Face To Face) İmkân
  • The Academic Publishing Kendi Yayınlarımızın Desteği İle
  • 8 Ay Ücretsiz Speaking Club Hediyesi
  • Ücretsiz Dönem Tekrarı İmkânı

Ankara PREP PLUS Kurs Fiyatları 2022

www.akademikbatidil.com  PREP PLUS kursu olarak Ankara genelinde gruplara ve kişiye özel dersler vermekteyiz.  2022 PREP PLUS kurs fiyatları, tercih edeceğiniz derslerin nitelikleri, özel veya grup halinde olması, dönemsel kampanyalar olması vs gibi nedenlerle değişiklik göstermektedir. PREP PLUS Dil Kursu fiyatları, talebiniz üzerine seçeceğiniz eğitim programına göre fiyatlandırılır.

2022 yılının en iyi PREP PLUS kurs fiyatları hakkında bilgi almak ve erken kayıt avantajlarına özel indirimlerden faydalanmak için bizimle hemen 0312 433 99 99 numaralı telefonla irtibat kurun.

 

Prep Plus

1
Basic Zamanlar/Tenses
2
Conditional Sentence
3
Gerund
4
Conjunctions(Bağlaçlar)
5
Adjectives
6
Modals
7
Noun Clause
8
Passive/Active
9
Linking Words
Prep Plus & Hazırlık Plus & B1 dönemi bittiğinde elbette konuşabileceksiniz. Hem akıcı hem telaffuz aksan bilgisine yatkınlıkla konuşabileceksiniz. Üstelik bunu profesyonelce gelişme gösterecek şekilde bile yapma şansınız yüksek. Bu dönemi bitirmiş olduğunuzda yalnızca temel düzeyde konuşma diyaloglarını değil aynı zamanda akademik dili, dilin zenginliğini kullanarak daha profesyonelce yapabileceksiniz. Kendinizi tanıtabilir, yol tarifi edebilecek, saatleri, sayıları, belli tanışma, betimleme, tasvir etme gibi kelime kalıplarını yapabileceğiniz gibi makale, haber metinlerini, bilimsel metin türlerini anlayabilecek, anlatabilecek noktaya ulaşabileceksiniz. Speaking, listening, reading, writing tüm temel dil becerilerinde başlangıç düzeyine göre çok daha ileri bir yeterlilik kazanacaksınız.
Prep Plus & Hazırlık Plus & Intermadiate dönemi ve diğer dönemlerin kitapları da dâhil kitapları biz temin ediyoruz. Kitaplar dönem ücretlerine dâhildir. Kitaplarımızın dışarıya satışı olmadığı için yalnız kendi kursiyerlerimize temin ediyoruz.
Bu dönem ileri seviyeyi kapsadığı için öncelikle gramere(dil bilgisi) aşinalık sağlanmaktan ziyade bir önceki dönemde edindiği bu kazanıma ek olarak daha soyut kavramlara, kültürel, akademik, bilimsel dili içselleştirmeye yönelik çalışmalar mevcuttur. Yoğun olarak tek bir dil becerisini geliştirmeye yönelik bir eğitim programımız yoktur. Tüm temel dil becerilerinin aynı orantıda gelişim göstermesine yönelik programlar yapıyoruz.
IELTS-TOEFL-ITEP-YDS-YÖKDİL sınavlarının alt yapısı için bu dönemi(B1) bitirmek yeterlidir.
Bu dönemi bitirdiğiniz zaman B2.1 seviyesine ulaşmış olacaksınız. Her dönem bir buçuk kurluk bir süreci kapsamaktadır.

Bu eğitim için bir duyuru yoktur.

WhatsApp Sorularınızı Sorun