fbpx

ÖN KAYIT BİLGİ FORMU

TELC Kursu

Hemen Bilgi Al
Toplam: 218 Öğrenci
Kurs Süresi: 20-70 Saat
Kurs Tipi: Yüz yüze Eğitim
Seviye: Orta

Eğitim Bilgi Formu

TELC Kursu

Açılımı “The European Language Certificates” olan TELC, uluslararası onaylı Almanca dil yeterlilik sınavıdır. Frankfurt merkezli olarak Almanya’da faaliyet gösteren TELC, Avrupa’nın ortak dil kriterlerine uygun resmi bir sınav olarak bilinmektedir.

Almanca TELC sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Yazılı kısım 2 saat 30 dakika sürmektedir. Sözlü sınava hazırlık evresi olarak ilk 20 dakika pratik yapılır. Sözlü sınav yazılı sınavın dışında ve başka bir günde de yapılabilmektedir.

Almanca TELC Sınavı Hazırlık Kursunun İçeriği Nedir?

www.ankarabatidil.com olarak TELC sınavına yönelik eğitimlerimiz gireceğiniz TELC A1, TELC A2, TELC B1, TELC B2, TELC C1, TELC C2 seviyelerine uygun müfredatta düzenlenmektedir. TELC özel derslerin içeriği Genel Almanca, okuma, yazma, kelime bilgisi, gramer tekrarı, dil bilgisi, konuşma ve dinleme etütlerinden oluşmaktadır.

Almanca TELC Kurs Sistemi Nasıl?

Kurs merkezimizde TELC hazırlık eğitim kursu birebir özel dersler şeklinde verilmektedir. Verilecek eğitim programı ve süresi kurs başlamadan önce yapılacak olan STS ile belirlenmektedir. Ayrıca kursta işlenecek toplam ders saati ve eğitim içeriği öğrencimizle STS’nin ardından paylaşılır.

Hazırlanan kurs programı öğrencilerimiz istedikleri şekilde belirlenir ve haftalık olarak da düzenlenebilir. Dersler en az 2 saat olacak şekilde ve ders saati de 50 dakikadan oluşmaktadır. Haftalık ders saati öğrencinin Almanca bilgisi, sınava girmesi gereken düzey ve süreye göre normal veya daha yoğun halde yapılabilir.

TELC Deutsch B2-C1 Medizin (Tıp Almancası Sınavı)

TELC Deutsch B2-C1 Medizin (Tıp Almancası Sınavı), Almanya‘ da herhangi bir hastanede çalışmak isteyen doktorlar için iki düzey olarak gerçekleştirilen Almanca dil sınavıdır. Bu sınavda, Almanya’daki sağlık kuruluşlarında konuşulan, tıp alanına has Almanca dil yeterliliğini ölçmektedir.

Sınava katılmak için beklenen yeterlilik ise B2 ve C1 sınavlarından daha üst seviyededir. TELC Sınavında dört temel nitelikteki Dinleme, okuma, yazma ve konuşma performanslarınız değerlendirilir. Girdiğiniz sınavın sonunda hangi testte B2, hangisinde C1 düzeyinde olduğunuz ayrıntılı olarak belgelendirilmektedir.

TELC Sınavının Yapısı Nasıldır?

Sınav yazılı ve sözlü olmak kaydıyla iki şekilde yapılmaktadır. Yazılı bölüm yaklaşık 3 saat sürer. Sözlü sınav, yazılı sınavın dışında farklı günde de yapılabilmektedir. Sözlü sınava girmeden önce 10 dakikalık bir hazırlık süreci de vardır. Sözlü sınavın ilk bölümünün bitiminden sonra (anamnez alındıktan sonra) hazırlık için ayrıca 5 dakikalık ek bir zaman da verilebiliyor.

Dakika
Yazılı Sınav    Dinleme                                                                                                                                                                                                          40
                            Okuma                                                                                                                                                                                                             50
                          Dil Öğeleri                                                                                                                                                                                                        20
                          Yazılı anlatım                                                                                                                                                                                                  60
Sözlü Sınav      Genellikle diğer bir katılımcı ile (başka bir tıp doktoruyla) birlikte gerçekleştirilir                                                                    45

 

Sınavda Sizden Neler Beklenmektedir?

TELC Deutsch B2-C1 Medizin deneme sınavı sizi sınavın her detayı ile ilgili bilgi sahibi yapar. Deneme sınavlarına www.telc.net internet sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu deneme sınavlarında cevap anahtarı ile birlikte bir sınavı bulabilir, evde veya derste kendinizi rahatlıkla deneyebilirsiniz. Ayrıca söz konusu sitede sınavın nasıl yapıldığını, yazılı ve sözlü performansın nasıl ölçümlendiğini de öğrenebilirsiniz. Deneme sınavını ve bu sınava dair ses dosyalarını da ücretsiz indirip dinleyebilirsiniz.

TELC Sınavına nasıl hazırlanabilirim?

  1. Dil kabiliyetinizi tıp doktorlarına yönelik dil derslerinde veya kendi kendinize çalışarak edinebilirsiniz. www.akademikbatidil.com’umn planlı çalışma programlarıyla B2 ve C1 düzeyine hazırlayan kurslardan faydalanabilirsiniz.
  2. TELC Deutsch B2-C1 Medizin sınavının tekniği ve soru şekillerini iyice tanıyın. Günlük düzenli deneme sınavlarıyla bu konuda ilerleme sağlayabilirsiniz.
  3. www.akademikbatidil.com’un hazırladığı TELC Tıp Almancası kurs programlarına katılabilirsiniz. Detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilir ya da 0 312 433 99 99 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Ne zaman sınav olabilirim?

Başvuru yaptığınız TELC sınav merkezinin düzenlediği herhangi bir tarihte düzenleyebilir. Sınav merkezinizden en yakın sınav tarihi hakkında bilgi alıp ona göre hazırlanmanızda fayda var. Zamanlama konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli konu, sınav merkezinin 30 gün öncesinde TELC ’ye başvurmak zorunda kalmasıdır.

Ankara TELC Kurs Fiyatları 2022

www.akademikbatidil.com  TELC kursu olarak Ankara genelinde gruplara ve kişiye özel dersler vermekteyiz.  2022 TELC kurs fiyatları, tercih edeceğiniz derslerin nitelikleri, özel veya grup halinde olması, dönemsel kampanyalar olması vs gibi nedenlerle değişiklik göstermektedir. TELC Dil Kursu fiyatları, talebiniz üzerine seçeceğiniz eğitim programına göre fiyatlandırılır.

2022 yılının en iyi TELC kurs fiyatları hakkında bilgi almak ve erken kayıt avantajlarına özel indirimlerden faydalanmak için bizimle hemen 0312 433 99 99 numaralı telefonla irtibat kurun.

 

iTEP (International Test of English Proficiency) kişinin İngilizce dil seviyesini ölçen uluslararası geçerliliği olan bir sınavdır. Bu sınav temel dil becerilerinin her birini ölçüp değerlendirmektedir.

WhatsApp Sorularınızı Sorun