fbpx

ÖN KAYIT BİLGİ FORMU

TOEIC Kursu

Toplam: 0 Öğrenci

Eğitim Bilgi Formu

İÇİNDEKİLER

 1. TOEIC nedir?
 2. TOEIC Sınavının Formatı
 3. TOEIC Sınavında nelere dikkat edilmelidir?
 4. Ankara TOEIC Kursu

 

TOEIC nedir?

Açılımı Test Of English For International Communication olan TOEIC sınavı İngilizceyi yeni öğrenenlerin, iş hayatında İngilizce seviyelerini ölçmek üzere özel olarak tasarlanmış bir yabancı dil yeterlilik sınavıdır. Yılda yaklaşık 5 milyon kişinin katıldığı TOEIC Sınavı, 120’den fazla ülkede binlerce kurum ve kuruluş tarafından kullanılmaktadır. TOEFL sınavının geliştiricileri olan ETS’nin hazırladığı TOEIC sınavında, katılımcıların mesleki İngilizce becerileri değerlendirilmektedir.

Birçok kurumsal firma şirketin işe alımlarında adaylardan bu sınavı belli seviyede geçmiş olduklarını belgelemelerini talep etmektedir. TOEIC Sınavı diğer İngilizce dil yeterlilik sınavlarına göre kolay ve fiyat olarak da uygundur. TOEIC Sınav sonuçları en fazla 5 gün içerisinde adaya ulaşmaktadır. Ayrıca TOEIC sınavı yıl içerisinde sürekli yapılmaktadır.

TOEIC Sınavının Formatı

2 saat süren TOEIC Sınavında adaylara 200 soru sorulmaktadır. Sınav dinleme ve konuşma olmak üzere iki bölümden oluşur. Her iki bölüm de kendi aralarında aşağıdaki gibi belli kısımlara ayrılmaktadır:

 1. Dinleme Bölümü:

Adaylara sesli olarak dinletilen 100 sorudan oluşan bu bölüm kendi arasında 4 kısma ayrılır.

Birinci Kısım: 20 sorudan oluşan bu kısımda adaylara çeşitli fotoğraflar gösterilir ve o fotoğraflarla ilgili sorular yöneltilir. Her soru 4 şıktan oluşmaktadır.

İkinci Kısım: Bu kısımda da adaya 30 adet 3 şıklı soru sorulur ve karşılıklı cevap vermesi istenir.

Üçüncü Kısım: 30 sorudan oluşan bu kısımda da adayın kısa cümleler kurması istenir. Her soru 4 şık olarak hazırlanmıştır.

Dördüncü Kısım: 4 şıklı 20 sorudan oluşan bu son kısımda da adaydan uzun cümleler kurması istenir.

 1. Okuma Bölümü:

100 sorudan oluşan bu bölümde, adaylara okumaları için metinler verilir. Adayın okuma becerisinin ölçüldüğü bu bölüm kendi arasında üçe ayrılır:

Birinci Kısım: 4 şık ve 40 sorudan oluşan bu kısımda adaylara bir metin verilir ve bu metinde boş bırakılan yerlerin doldurulması istenir.

İkinci Kısım: 4 şık ve 20 sorudan oluşan bu kısımda da adaya bir metin verilir ve bu metindeki hataları bulması istenir.

Üçüncü Kısım: 40 soru ve 4 şıktan oluşan bu kısımda ise adaylara bir metin okutulur ve daha sonra kendilerine metinle ilgili sorular sorulur.

TOEIC Sınavında nelere dikkat edilmelidir?

TOEIC Sınavına katılmayı düşünen adaylar aşağıdaki maddeleri çok iyi kavramaları gerekmektedir.

 • Okuduğunu Anlama
 • Dinlediğini Anlama
 • Test ve Soru Çözümü
 • Sınav Teknikleri ve Stratejileri
 • Soru Tipleri Analizi
 • Dilbilgisi

Ankara TOEIC Kursu

Birçok kurumsal şirketin işe alımlarda adaylardan talep ettiği TOEIC Sınav Sonuç Belgesini kazanmak için elbette ki iyi bir kurs merkezine gidip alanında uzman eğitimcilerden ders almanız çok önemlidir. Ankara’da yabancı dil sınavlar için önemli yatırımlara imza atan Ankara Akademik Batı Dilleri Kurs Merkezi, YDS, TOEFL gibi sınavlara yönelik hazırlık eğitimi verdiği gibi özellikle iş başvuruları veya kıdem atlama konularında şirketler tarafından istenilen TOEIC Sınavı için de ayrıca bir hazırlık programına sahiptir.

Sınava bizzat girip, yenilikleri izleyen ve sınav tecrübelerini öğrencilerle paylaşan öğretmenlerimiz sınavda uygulayabileceğiniz soru çözme tekniklerinin yanında sınavla ilgili çok önemli ipuçlarını da sizinle paylaşmaktadır. TOEIC sınavına hazırlık eğitimimiz gürültülü sınıf ortamının aksine öğretmenlerimizin öğrencilerle birebir ilgilendiği bir ortamda yapılmaktadır.

WhatsApp Sorularınızı Sorun