fbpx

ÖN KAYIT BİLGİ FORMU

YDS Arapça Kursu

Hemen Bilgi Al
Toplam: 0 Öğrenci

Eğitim Bilgi Formu

YDS Arapça Kursu

Dünyanın hâlâ konuşulan en köklü dilleri arasında yer alan Arapça, son yıllarda ülkemizde ciddi bir önem kazandı. Bu durum akademik camia için de geçerli. Arapça YDS sınavından iyi bir puan alarak, akademik kariyerinize başarıyla adım atabilirsiniz. YDS Arapça sınavında başarılı bir not elde etmek ve bu dile hâkim olmak için, Akademik Yabancı Dil Kursları’nın nitelikli eğitmenleri tarafından, yaratıcı metotlar ile verilen kurslardan yararlanabilirsiniz.

YDS Arapça Sınavında Başarılı Olmak İçin Ne Gerekir?

YDS sınavlarında, gündelik konuşma dilinden farklı bir sistematik söz konusudur. Bilindiği gibi, YDS basit bir dil sınavı değildir ve akademik başarı için gerekir. Dolayısıyla, bu sınava girecek kişilerin, akademik Arapça’ya hâkim olabileceklerini ispat etmeleri gerekir. Arap harflerine veya gündelik konuşma diline hâkim olmak YDS’de başarılı olunacağını göstermez. Diğer yandan, Arapça’yı tam anlamıyla bilmeden, yalnızca belli kural ve kalıplara çalışarak bu sınavda başarılı olmak da mümkün değildir.

Anlaşılacağı üzere, YDS sınavında başarılı olmanın ilk koşulu dil hâkimiyetidir. Arapça’nın gramerine, cümle kurma kurallarına ve kelime haznesine hâkim olmadan, YDS’de başarılı olmak mümkün değildir. Temel bir hâkimiyet birçok durumda yeterli olmayabilir. YDS birçok farklı modülden oluşur, dolayısıyla sınavda başarılı olabilmek için Arapça yazma ve dinlenileni anlama yeteneğine sahip olmak gerekir.

Sonuç olarak sınavda başarılı olmanın yolu iyi bir YDS Arapça kursu tarafından verilen eğitimden yararlanmaktan geçer. Arapça’nın dil kurallarını, gramerini, cümle yapısını öğrenerek, dinleme ve yazma pratikleriyle sınava hazırlanabilir ve ciddi bir başarı elde edebilirsiniz.

YDS Arapça İçeriğinde Hangi Modüller Var?

YDS Arapça sınavı, diğer YDS sınavları gibi 11 bölümden oluşur. Sınavın temel amacı, kişinin cümle üretme ve okunanı anlama yeterliliğini ölçmektir.

Sınavda okuma parçalarına ayrılmış 20 soru bulunmaktadır. Bu sorular, okunanı anlayıp anlatılanı özetleme esasına dayanır. Bununla birlikte, cümle tamamlama bölümündeki sorularda, okunan cümleyi yorumlayıp tamamlamak için doğru kelimeyi bulmak gerekir. Gramer ölçme sorularına da YDS Arapça testinde büyük bir yer ayrılmıştır. Bunun yanında paragraf tamamlama, anlam bütünlüğünü bozan cümleyi bulma, diyalog, kelime bilgisi gibi modüller de bulunmaktadır.

Söz konusu içerikte yer alan sorulara doğru yanıtları verebilmek ve akademik dil yeterliliğini ispat edebilmek için iyi bir YDS Arapça kursu tarafından verilen eğitimden yararlanmanız gerekir. YDS sınavında başarılı olabilmek için Arapça diline, cümle yapısına, kelime haznesine ve cümle kurulum kurallarına hâkim olmanız gerekir. İyi bir eğitimle sizi sınavda başarıya ulaştıracak hâkimiyeti kazanabilirsiniz.

YDS Arapça Sınavına Çalışırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çalışmaya başlamadan önce mevcut seviyenizi tespit etmeniz faydalı olacaktır. Çalışmanın mevcut dil bilginizin üzerine inşa edilmesi gerekir. Bu aşamada, profesyonel bir YDS Arapça Kursu tarafından verilen seviye tespit sınavına girmeniz faydalı olacaktır. Seviyenizi tespit ettikten sonra, dil bilginizi geliştirmek ve Arapça’ya tam anlamıyla hâkim olmak için okuma, yazma, dinleme gibi pratikler yapmanız ve bu dili anadil seviyesinde öğrenmeniz gerekir. Daha önce çıkmış YDS Arapça sorularını analiz etmek ve çözmek de başarılı olmanıza yardımcı olacaktır.

Akademik Yabancı Dil Kursları YDS Arapça Kursu

Ankara’da yaşıyorsanız ve YDS Arapça sınavına girmeyi düşünüyorsanız, Akademik Yabancı Dil Kursları tarafından verilen eğitimden faydalanbilirsiniz. Akademik odaklı bir dil eğitimi veren kurumumuz, profesyonel bir eğitim anlayışıyla YDS Arapça kursu vermektedir. Arapça alanındaki hâkimiyetini lisans ve sertifikalar ile kanıtlamış eğitmenlerimizle, Arapça bilginizi geliştirebilir ve YDS’ye yönelik etkili bir çalışma yaparak akademik başarınızın ilk adımlarını atabilirsiniz.

+8 Ay Speaking Club

WhatsApp Sorularınızı Sorun