fbpx

ÖN KAYIT BİLGİ FORMU

YKS Arapça Kursu

Hemen Bilgi Al
Toplam: 0 Öğrenci

Eğitim Bilgi Formu

Ankara Hazırlık Atlama Kursu

YKS Arapça

Kurumumuzda akademik olan tüm sınav müfredatları verildiği gibi YKS Arapça kursu eğitimlerimizde alanında başarılı akademisyen hocalarımızla verilmektedir.

► YKS eğitimlerinde ele alınacak konu başlıkları:

⇒ Dilbilgisi Çalışmaları,

⇒ Kelime Çalışmaları,

⇒ Okuma Teknikleri Çalışmaları,

⇒ Soru Tiplerine Yönelik Çalışmalar,

⇒ Deneme Sınavları ve Çözümü

 

  1. Dilbilgisi Çalışmaları

Arapçadaki temel dilbilgisi konuları detaylı olarak incelenmekte ve öğrencilerin performanslarını en üst seviyeye çıkarmalarına imkan verecek şekilde ve sayıda alıştırma ve soru çözümü yapılmaktadır. Hedef, dilbilgisi konularının özet olarak verilmesi ve bol alıştırmalarla takviye edilmesidir.

  1. Kelime Çalışmaları

Arapça YKS’nin bu yıl ilk defa yapılacak olmasından ötürü eğitimlerde bir üst düzey sınav olarak uygulanan YDS ve YÖKDİL sınavlarındaki kelimeler ile Anadolu İmam Hatip Lisesi müfredatının bütün kelimelerinin öğretilmesi hedeflenmektedir. Titizlikle seçilmiş kelime listeleri üzerinden yapılan çalışmalarda, öğrencilere; kelime alıştırma kitapları, kelime testleri, örnek cümle ve anlamların verildiği özel hazırlanmış sözlükler ve kelime çalışma derslerinde öğretilen kelime çalışma yöntemleriyle hedeflenen kelimeler öğretilmektedir.

  1. Okuma Teknikleri Çalışmaları

İleri düzeyde dil hakimiyetine ulaşabilmek için, öğrencilerin, girdikleri sınavlardaki kelime ve dilbilgisi temelli sorularının yanı sıra, okudukları metinleri rahatlıkla anlayabilmelerini mümkün kılacak teknik donanımlara sahip olmaları gerekir. Dilbilgisi ve kelime çalışmalarında belli bir seviyeye gelmiş öğrenciler, dilin anlamsal mantığını kavrayarak okudukları metinleri daha hızlı kavrayacak ve metinlerin içeriğine dair eksik bilgilerini telafi etmesi mümkün olacaktır. Hedef, öğrencilerin çeşitli tema türlerinde okumalar gerçekleştirerek ve dilin anlamsal boyutuna nüfuz ederek, dilsel farkındalıklarını arttırmaktır.

  1. Soru Tiplerine Yönelik Çalışmalar

Yukarıda zikredilen çalışmalarda belli bir seviyeye gelmiş öğrencilerin, girecekleri sınavda sorulan soru tipleriyle ilgili yeterince çalışma yapmış olmaları ve gerekli soru çözme tekniklerine sahip olmaları son derece önemlidir.

  1. Deneme Sınavları Çözümü

Dilbilgisi, kelime ve okuma teknikleri çalışmalarıyla Arapça seviyesini; soru tiplerine yönelik çalışmalar ile soru çözüm tekniklerini geliştirmekte olan öğrencilerin, girecekleri sınava denk hazırlanmış ve benzer koşullarda uygulanan deneme sınavları ile de sınav pratiklerini geliştirmeleri gerekmektedir. Bu ihtiyacı giderebilmek için, Akademik Yabancı Dil Kursları YKS Arapça Kurs Programı içinde öğrencilere toplamda 8 deneme sınavı organize etmektedir.

 

Sınav Soru Sayısı ve Süresi: 80 Soru 120 dakika
Sınavla İlgili Yüzdelikler: Dil puanı ile yerleşilebilen lisans programlarında daha önce açıklandığı üzere “soru sayısı ile ilişkili” olarak, TYT’de Türkçe Testinin ağırlığı % 13 , Sosyal Bilimler Testinin ağırlığı %7, Temel Matematik testinin ağırlığı % 13 ve Fen Bilimleri Testinin ağırlığı %7 olmak üzere TYT’nin yerleştirme puanına katkısı % 40’tır. Yabancı Dil oturumunda ise aynı şekilde soru sayıları ile ilişkili olarak Yabancı Dil Testinin yerleştirme puanına katkısı % 60 olacaktır. 

 

Açılacak kurs programları hakkında bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

+8 Ay Speaking Club

WhatsApp Sorularınızı Sorun