fbpx

ÖN KAYIT BİLGİ FORMU

YÖKDİL Kursu

Hemen Bilgi Al
Toplam: 0 Öğrenci

Eğitim Bilgi Formu

2022 Ankara YÖKDİL Kursu

Türkiye’de birçok üniversite, yüksek lisans ve doktora başvurusu yapan öğrencilerden yabancı dil konusunda beceri istemektedir. Bu beceriyi de adaylar YÖKDİL gibi sınavlar ile ispat ederler. Yabancı dilinizi geliştirmek ve YÖK Dil sınavında iyi bir sonuç almak için YÖKDİL kursu ile Akademik Yabancı Dil Kursları tarafından verilen eğitimlerden faydalanabilirsiniz. İyi bir eğitim ve sıkı bir çalışmayla sınava kısa sürede hazırlanabilir ve akademik kariyerinize ilk adımı atabilirsiniz.

YÖKDİL Nedir ve Nerelerde İstenir?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL), YÖK tarafından, Anadolu ve Ankara Üniversitelerinin koordinasyonunda yapılan bir sınavdır. İlk kez 2017 yılında yapılan bu sınavın temel amacı, kişinin yabancı dil alanındaki yetkinliğini ölçmektir. YÖKDİL, Almanca, Fransızca, İngilizce ve Arapça dillerinde yapılır. YDS’den farklı olarak, YÖKDİL’de diyalog tamamlama ve eş anlamlı cümlelerle ilgili sorular bulunmaz. Bu bakımdan YDS’den daha kapsamlı bir sınav olduğunu söylemek mümkündür.

YÖKDİL, Türkiye’deki birçok üniversitede yüksek lisans ve doktora başvurularında geçerli bir sınavdır. Ayrıca doçentlik mertebesine erişmek için de bu sınavdan geçer not almak gerekebilir. YÖKDİL puanı, tıp mezunlarının yerleştirme işlemlerinde de TUS, DUS ve YDUS sonuçlarıyla birlikte değerlendirilir. Üniversitelerde öğretim görevlisi dışındaki kadro atamalarında da YÖKDİL sınavından alınan puan geçerlidir.

YÖKDİL sınavının geçerlilik süresi, başvuru yapılacak yere göre değişiklik gösterebilir. Doçentlik, yüksek lisans ve öğretim elemanı başvurularında herhangi bir süre kısıtlaması söz konusu değilken, doktora başvurularında geçerlilik süresi 5 yıl olarak belirlenmiştir.

YÖKDİL Sınavına Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

YÖKDİL, 7 ana bölümden oluşur. Bu bölümlerde gramer ve kelime bilgisine dayalı sorular, çeviri, paragraf tamamlama ve ilgisiz cümle soruları bulunmaktadır. Dolayısıyla, YÖKDİL sınavında iyi bir puan alabilmek için, okunan metni anlayabilmeniz ve cümleleri doğru biçimde tamamlayabilmeniz gerekir. Gerçek anlamda bir lisan hâkimiyetine sahip olmadan YÖKDİL sınavında başarı elde etmek mümkün olmayacaktır.

Gündelik lisana hâkim olmak da YÖKDİL sınavında iyi bir puan almak için yeterli değildir. Bu sınavda başarı elde etmenin yolu dile akademik seviyede hâkim olmaktan ve sürekli pratik yapmaktan geçer. Okuma, yazma gibi farklı modüllerde düzenli pratik yaparak, YÖKDİL sınavına hazırlanabilir ve sizi başarıya ulaştıracak bir puan elde edebilirsiniz. Bunun için, Akademik Yabancı Dil Kursları tarafından verilen YÖKDİL hazırlık eğitiminden faydalanabilirsiniz.

Ankara YÖKDİL Kursu

YÖKDİL sınavına nitelikli bir biçimde hazırlanarak, akademik ve mesleki kariyerinize başarılı bir adım atmak istiyorsanız, www.akademikbatidil.com tarafından verilen eğitime güvenebilirsiniz. Sürekli güncellenen materyallerle, güvenilir kaynaklarla ve profesyonel eğitmen kadromuzla, öğrendiğiniz dili yeni anadiliniz hâline getiriyor ve dil yeterlilik sınavlarında başarıya ulaşmanızı sağlıyor. YÖKDİL sınavına nitelikli bir biçimde hazırlanmak için kurumumuzu tercih edebilirsiniz.

Neden Ankara Akademik Batı Dil Kursları?

YÖK Dil müfredatına ve soru tiplerine hâkim, akademik dil öğretme alanında yetkinliğe sahip, profesyonel bir eğitmen kadrosuyla çalışıyoruz. YÖKDİL ve diğer dil yeterlilik sınavlarında, yaratıcı ve akılda kalıcı metotlarla eğitim veriyor, öğrendiklerinizin sizi başarıya ulaştırmasını sağlıyoruz. Kurumumuz tarafından verilen eğitimlerle, yabancı dil bilginizi profesyonel seviyeye getirebilir ve sınavlarda büyük bir başarı elde edebilirsiniz.

Ankara YÖKDİL Kursu 2022 Fiyatları

www.akademikbatidil.com Ankara YÖKDİL 2022 kursu fiyatları kişinin İngilizce bilgisine, katılacğı YÖKDİL kurslarının niteliğinin yanı sıra ödeme koşulları ve kampanya fiyatlarına göre değişiklik göstermektedir.

+8 Ay Speaking Club

WhatsApp Sorularınızı Sorun