Javascript Etkin Değil!

Ön Bilgi Al


img

Akademik Eğitim 2

Akademik makalelerde, uluslararası alanda kabul edilmiş bazı standartlar bulunmaktadır. İngilizce akademik alanda tüm dünyada geçerli dil olarak kabul edilir. Branşınızdan bağısmız olarak, akademik yayınları takip edebilmek, üretebilmek, terminolojiye hâkim olmak için İngilizceyi akademik seviyede bilmeniz gerekir. Akademik Batı Dilleri tarafından verilen kurslardan yararlanarak, İngilizceyi akademik seviyede öğrenebilirsiniz.

Akademik İngilizce ile Gündelik İngilizce Arasındaki Farklar Nelerdir?

İngilizcenin gramer kuralları, akademik kullanımda geçerli olmakla birlikte, bu kuralların birçoğu gündelik dilde kullanılmaz. Nitekim, bütün dillerde olduğu gibi İngilizcede de gündelik dilde pratik kalıplar geçerlidir. Örnek vermek gerekirse kısaltmalar günlük dilde yoğun olarak kullanılır. Ancak akademik makalelerde resmi bir dilin kullanılması gerekir. Öznel ifadeler, gündelik dilde yoğun olarak kullanılmakla birlikte, akademik İngilizcede bu ifadelerden uzak durulur.

İngilizceye anadil seviyesinde hâkim olsanız bile, akademik İngilizce alanında eğitim almadıysanız, branşınızla ilgili yayınları okumakta ve üretmekte zorlanabilirsiniz. Nitekim, her alanın kendine özgü bir terminolojisi vardır. Bu terminolojiye hâkim olabilmek için İngilizce kaynakları okuyabilmeniz, dolayısıyla akademik İngilizce üzerine çalışmanız gerekir. Akademik Batı Dilleri Yabancı Dil Kursları ile akademik lisanı öğrenebilir ve üst düzey hâkimiyet sağlayabilirsiniz.

Akademik Eğitim 2.Sömestre İçeriği

Kurumumuz tarafından verilen akademik eğitimin ikinci aşamasında, akademik İngilizcenin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Akademik İngilizce 1 derslerinde kazandırılan cümle analiz becerileri 2.seviyede geliştirilir. Ayrıca, dinleme ve konuşma becerilerinin kazandırılması da 2.sömestrenin amaçları arasındadır. Bu seviyede, çeviri pratikleri de yapılmaktadır.

Akademik eğitim 2.sömestrede, kurumumuzun eğitmenleri ve araştırmacıları tarafındna yazılan iki önemli kitap kullanılır. Modüle kayıt olan öğrencilerimiz, “Phrase&Phrasal Verbs: Academic Translation” ve “Ready to Go” kitaplarını ücretsiz olarak edinmektedir. Bu kitaplar, uluslararası standartlarda geçerli dokümanlar olarak kabul edilmektedir. Kitaplara bağlı kalarak ve eğitmenlerimiz tarafından uygulanan etkili yöntemlerle, akademik becerilerinizi arttırabilirsiniz.

2.sömestrede, collation, idiom ve phrasal verb gibi gramer ögeleri hakkında öğrenilenlerin üst seviyeye taşınması amaçlanır. Ayrıca, akademik metinlerde yer alan Introduction, summary ve conclusion gibi temel bölümlerin anlaşılması için de gereken eğitimler verilerek, bu yönde pratikler yapılmaktadır. Akademik eğitim 2.sömestreyi tamamlayarak, yabancı dil bilginizi nitelikli hâle getirebilir ve branşınızla ilgili hâkimiyetinizi arttırabilirsiniz.

Çeviri pratikleri, Akademik İngilizce 2 derslerinde önemli bir yere sahiptir. Kursiyerlerimize bu modülde verilen kitaplardan biri çeviri eğitimi amacıyla yazılmıştır. 2.sömestre eğitiminde, simultane paragraf çevirileri yapılmaktadır. Ticari, teknik metinler, sosyal bilimler, tıp, hukuk ve diğer alanlardaki ileri düzey metinlerin çevirilerinin yapılması, dil hâkimiyetini arttırmakla birlikte, karşılaştırmalı okuma becerisinin de geliştirilmesini amaçlamaktadır.

Reading, listening ve speaking becerilerine odaklanan eğitimler de 2.sömestrenin müfredatında yer almaktadır. Bu eğitimler sayesinde okuma, dinleme ve konuşma becerilerinizi üst noktalara taşıyabilir, branşınızla ilgili metinleri okuma, anlatılanları dinleme ve araştırmalarınızı sözlü olarak ifade etme yeteneğine sahip olabilirsiniz.

Akademik Eğitim 2.Sömestre Size Ne Kazandırır?

Akademik eğitimin 2.aşamasını tamamlayarak, branşınızla ilgili metinleri Türkçe’ye kazandırmak için gerekli olan temel beceriyi edinebilirsiniz. Diğer yandan, bu eğitimi almak mülakatlarda ciddi bir avantaj sağlayacaktır. Nitekim, speaking ve listening eğitimlerinin geliştirilmesi sayesinde, akademik kurumlar için sunum hazırlayabilirsiniz. Ayrıca, uluslararası bir şirkette çalışıyorsanız veya bu alanda kariyer yapmak istiyorsanız, akademik konuşma becerisi sayesinde ciddi avantajlar elde edebilirsiniz.

Akademik Batı Dilleri Yabancı Dil Kursları, 35 yıllık bir tecrübeyle, yaratıcı metotlara ve akademik öğretime dayalı nitelikli bir eğitim vermektedir. Kurumumuzu tercih ederek, İngilizceyi akademik düzeyde öğrenebilir ve becerilerinizi geliştirerek, akademik ve mesleki kariyerinizde ciddi fırsatlar yakalayabilirsiniz.