Javascript Etkin Değil!

Ön Bilgi Al


img

Akademik Eğitim 3

Her branş, diğerleriyle etkileşim hâlindedir. Branşınızda başarılı olabilmek için karşılaştırmalı okuma yapabilmeniz, kendi branşınız dışındaki disiplinlerin ve alanların terminolojisine belli bir ölçüde hâkim olmanız gerekir. Akademik Batı Dilleri tarafından verilen Akademik Eğitim 3.Sömestre kursları tam olarak bu becerinin kazandırılmasını amaçlamaktadır. 3.sömestre kurslarıyla, eğitim ve kariyerinizde avantaj sağlayacak bir hâkimiyete sahip olabilirsiniz.

Karşılaştırmalı Okuma Neden Gereklidir?

Her branşın diğerleriyle kesiştiği noktalar bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse, jeoloji alanında iyi bir çalışma yapabilmek için tarih okumaları yapmak ve tarih biliminde kullanılan terminolojiyi bilmek gerekebilir. Terminolojiler arasındaki geçişin akademik üretimde sıklıkla görüldüğü bilinmektedir. Biyolojiyle ilgili bir kavram, siyaset bilimindeki bir durumu açıklamak için kullanılabilir. Dolayısıyla, akademik camiada başarı elde edebilmek veya mesleki hâkimiyeti arttırmak için, yalnızca kendi alanınızda değil, diğer bilim dallarında da okuma yapabilmeniz gerekecektir.

Akademik Eğitim 3.Sömestre Size Ne Kazandırır?

Akademik İngilizce eğitiminin üçüncü ve son aşamasında, terminoloji öğrenimini kolaylaştıracak becerilerin kazanılması amaçlanmaktadır. Bu aşamayı tamamladıktan sonra ticari, teknik, hukuki metinleri, tıbbi dokümanları ve akademik makaleleri okuyup analiz edecek ve üretecek seviyeye gelebilirsiniz. 3.sömestreyi tamamladığınızda, tüm dünyada geçerliliği olan, uluslararası eğitim kurumlarında ve şirketlerde kabul görmenizi sağlayacak bir aşamada olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Akademik Eğitim 3.Sömestre İçeriği

Akademik Eğitim 3.Sömestre programında, metin analizleri, okuma ve yazma pratikleri üzerinde durulmaktadır. Okunanı anlama, analiz etme, karşılaştırma ve literatür tarama gibi becerilerin kazandırılması, programın temel amaçları arasındadır. Bu eğitimin müfredatı, birçok eğitim kurumu ve firma tarafından istenen yabancı dil hâkimiyetinin tam anlamıyla sağlanması amacıyla oluşturulmuştur. Modülü tamamladıktan sonra, farklı kaynaklardan yararlanarak sunum yapma ve makale yazma becerisine sahip olabilirsiniz.

3.sömestre müfredatında metin analizlerine yer verilmektedir. Ticari sözleşmeler, anlaşmalar, teknik şartname ve dokümanlar, hukuki metinler, akademik makaleler, tıbbi metinler analiz edilerek, öğrencilerin bu metinleri tamamen anlayabilecek düzeye gelmeleri sağlanır. Metin analizleri aynı zamanda farklı disiplinlerdeki terminolojinin öğrenilmesi ve bu terminolojilere hâkim olunması amacını taşımaktadır.

Yazı araştırmaları da 3.sömestrenin müfredatında önemli bir yere sahiptir. Bu müfredatta, öğrencilerimizin branşlarıyla ilgili sunum yapma, sipariş mektubu, e-mail, dilekçe gibi metinleri yazma becerisini kazanmaları, akademik yayın üretecek hâkimiyete ulaşmaları sağlanmaktadır. Resmi kurumlarda, akademide ve iş hayatında yoğun olarak kullanılan jargonun öğretilmesi 3.sömestre eğitiminin temel amaçları arasında yer almaktadır.

Akademik Batı Dilleri 3.Sömestre Eğitimi

Akademik eğitimin 2.aşamasını tamamlamış olan kursiyerlerimiz, 3.sömestreye katılım sağlayabilirler. Bununla birlikte, 2.sömestre müfredatına ve eğitim programına hâkim olan kursiyerlerimiz, seviye tespit sınavında geçerli not aldıktan sonra bu eğitime kayıt olabilirler.

Kurumumuz, 35 yıllık tecrübeyle nitelikli bir eğitim vermektedir. Dil bilimleri alanında kendini geliştirmiş, uzman eğitmenlerimizle, İngilizceyi akademik seviyede öğrenebilir, karşılaştırmalı okuma yapma, kendi branşınızla ve diğer branşlarla ilgili kaynaklardan yararlanma becerisine sahip olabilirsiniz.