Javascript Etkin Değil!

Advanced (Üst) Seviyesi

Ön Bilgi Al


img

Advanced (Üst) Seviyesi

Advanced, İngilizcenin en üst seviyesi olarak kabul edilir. Bu seviyeyi tamamlayan kişiler, akademik kullanım da dâhil olmak üzere İngilizceye native speaker seviyesinde hâkimiyet kazanırlar. Advanced seviyesini tamamladığınızda, gündelik ve resmi dilde üst düzey yetkinlik kazanabilirsiniz. Akademik Batı Dilleri tarafından verilen Advanced seviyesi kurslarıyla, İngilizce hâkimiyetinizi en üst düzeye taşıyabilirsiniz.

Advanced (Üst) Seviyesi Nedir?

İngilizceye tüm kullanımlarıyla hâkim olunan seviye Advanced olarak adlandırılır. Bu seviyede yer alan kişiler, kelime ve gramer bilgisi üzerinde tam anlamıyla hâkimiyete sahiptir. C2 olarak da bilinen bu seviyede, kişinin gramer bilgisinde, konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerlerindeki bütün eksikliklerin kapatılması hedeflenir. Advanced seviyesindeki kişiler İngilizceyi anadil düzeyinde bilmekte, kendilerini bu seviyede, akıcı ve düzgün biçimde ifade edebilmektedir.

Advanced Seviyesi Eğitimini Tamamlamak Size Ne Kazandırır?

IELTS, TOEIC, TOEFL, PTE gibi uluslararası alanda geçerli olan sınavlar, YDS, YÖKDİL gibi akademik kariyer sınavları genellikle Advanced seviyesinde bir hâkimiyet gerektirir. Advanced seviyesini tamamlayarak bu sınavlara girebilir, yurtiçi ve yurtdışında akademik imkânlardan ve kariyer seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Advanced eğitimini tamamlamak size dünyanın her yerinde geçerli bir lisan hâkimiyeti sağlayacaktır.

Advanced seviyesini tamamlamış olan kişiler, İngilizceyi sorunsuz biçimde kullanabilmektedir. Bu seviyeyi tamamladıktan sonra kendinizi sözlü ve yazılı olarak, akıcı biçimde ifade edebilirsiniz. Ayrıca, akademik kaynakları okuyabilir, araştırma yapabilir ve akademik metin üretebilirsiniz. Diğer yandan, ABD, İngiltere, Avustralya gibi ülkelerde yüksek lisans, doktora mülakatlarına ve uluslararası üniversitelerin akademik kadro sınavlarına girebilirsiniz.

Belirtildiği gibi, Advanced seviyesi İngilizcenin en üst seviyesidir. Bu seviyeyi tamamladıktan sonra, gerekli durumlarda kelime haznesini geliştirebilir veya belli alanlara yönelik terimlere ve jargona çalışabilirsiniz. Ancak üst seviyeyi tamamlayan birinin, gramer konusunda eksik kaldığı bir yer olmayacaktır. Akademik Batı Dilleri bünyesinde verilen kurslarla Advanced seviyesine tamamen hâkim olabilirsiniz.

Akademik Batı Dilleri Advanced Seviyesi İngilizce Kursu

Advanced seviyesindeki kurslardan eğitim almak için, Upper-Intermediate aşamasının tamamlamış olmanız gerekir. Tarafımızca verilen Upper-Intermediate eğitimini tamamladıktan sonra Advanced kurlarına başlayabilirsiniz. Ayrıca, kurumumuz tarafından yapılan seviye tespit sınavlarına girdikten sonra, aldığınız puanın sonucuna göre, direkt olarak Advanced seviyesinden başlayabilirsiniz. Bu kurdaki eğitimlerden faydalanarak, İngilizce diline tam anlamıyla hâkim olabilirsiniz.

Advanced Seviyesi Eğitiminde Kullanılan Yöntemler

Advanced kurları, genel olarak akademik kullanıma yönelik eğitim programlarını içermektedir. Akademik yeterlilik sınavlarında kullanılan modüller de Advanced eğitiminin müfredatında önemli bir yere sahiptir. Akademik Batı Dilleri tarafından verilen Advanced kurslarında etkili yöntemler uygulanmaktadır.

Eğitimlerimizde kurumumuz tarafından üretilmiş, kapsamlı dokümanlar kullanıyoruz. Bununla birlikte, tüm dünyada İngilizce eğitimlerinde kullanılan, nitelikli kitaplara ve metinlere de yer veriyoruz. Advanced seviyesindeki kapsamlı eğitimimizle, kursiyerlerimizin konuşma, dinleme, okuma ve yazma gibi alanlarda tam anlamıyla hâkimiyet sağlayacakları, yaratıcı ve etkili metotlar uygulamaktayız.

Akademik Batı Dilleri Advanced Seviyesi Eğitim İçeriği

  • Grammar: Advanced seviyesinde, üst düzey gramer eğitimleri yer almaktadır. Bu seviyeyi tamamlayan kursiyerlerin, gramere tamamen hâkim olmaları, girift cümleleri anlayabilmeleri ve üretebilmeleri beklenir. Dolayısıyla, gramer eğitiminin son ve en karmaşık bölümleri bu düzeyde yer almaktadır.
  • Reading: Temel metinleri okuma becerisi, Advanced seviyesinden önce kazandırılır. Bu seviyede ise akademik makalelerin ve önemli edebi eserlerin okunabilmesini sağlayacak becerilerin kazanılması amaçlanır. Ayrıca, bu seviyi tamamlayan kursiyerler resmi metinleri de okuyabilirler. Branşa yönelik jargonu ve terimleri öğrenmek için ayrıca çalışma gerekebilir.
  • Speaking: Upper-Intermediate aşamasında, gündelik dilin üzerinde konuşma pratikleri öğretilmiştir. Advanced seviyesinde ise kursiyerlerin kendilerini gündelik dilin üzerinde, girift cümleler kullanarak ifade edebilmeleri gerekir. Dolayısıyla, Advanced kurlarında konuşma becerisinin en üst düzeye getirilmesi amaçlanır.
  • Writing: Akademik makale üretmek veya dil yeterlilik sınavlarının writing kısımlarında başarılı olmak için, yazım becerisine üst seviyede hâkim olmak gerekir. Advanced seviyesinde kursiyerlere bu becerinin kazandırılması amaçlanır.