Javascript Etkin Değil!

Elementary Başlangıç Seviyesi

Ön Bilgi Al


img

Elementary (Başlangıç) Seviyesi

Elementary, İngilizcenin en temel seviyesidir. İngilizce eğitiminin ilk aşaması olarak kabul edilen bu seviye, temel kalıpların öğretilmesine dayalıdır. İngilizceyi akademik seviyede öğrenebilmek için, öncelikle başlangıç seviyesindeki kalıplara, kelimelere ve gramer kurallarına hâkim olmak gerekir. Akademik Batı Dilleri tarafından verilen İngilizce kurslarıyla, beginner seviyesini kısa sürede öğrenebilir ve temel kullanıma hâkim olabilirsiniz. 

Elementary Nedir?

İngilizce öğretimi, altı temel aşamaya ayrılır. Elementary seviyesi öğretimin ilk aşamasıdır. İngilizce bilmeyen veya az bilen öğrencilerin eğitime elementary seviyesinde başlaması gerekir. Bu seviyedeki eğitimin temel amacı, İngilizcenin temel kalıplarının, günlük konuşma için gerekli gramer ve kelime bilgisinin öğretilmesidir. Kelimelerin kök yapıları ve kelime kurulum prosedürleri de elementary seviyesinde öğretilmektedir.

A1 olarak da bilinen bu seviyede, speaking, listening, writing ve reading gibi temel becerilerin kazandırılması da amaçlanmaktadır. Bu seviyeye hâkim olan kişiler, gündelik konuşma, işleriyle veya sosyal yaşantılarıyla ilgili bilgi verme becerisine sahiptir. Ayrıca, ne, nerede, nasıl, neden, ne zaman ve kim ile başlayan soruları anlayıp, bu ifadelerle soru sorma becerisi de elementary seviyesinde kazandırılmaktadır. Yapılan araştırmalar, elementary aşamasına hâkim olan birinin İngilizcenin temel 500 kelimesini öğrendiğini göstermektedir.

Elementary Seviyesinde Hangi Yöntemler Kullanılır?

Elemantary seviyesinde kullanılan yöntemler, İngilizcenin temellerini kazandırma amacı taşımaktadır. Bu aşamada, konuşma, yazma ve dinleme pratiklerinin temeli atılır.

  • Reading: Cümle yapısını ve grameri öğrenebilmek için düzenli okuma pratikleri yapmak gerekir. Reading modülünün amacı, temel okuma parçalarıyla, okunulanı anlama becerisinin kazanılması ve temel seviyede gramerin öğrenilmesidir. Düzenli okuma pratikleriyle gramer ve kelime bilgisi geliştirilerek, İngilizce öğrenmek için ilk adım atılabilir. Okuma parçaları, temel düzeyde yazılmış edebi eserlerden veya özel olarak üretilmiş metinlerden seçilebilir.
  • Writing: Cümle üretme, cümle tamamlama gibi pratikler, dilin öğrenilmesi için gereklidir. Diğer yandan, akademik İngilizce öğretiminde yazma pratikleri önemli bir yere sahiptir. Writing modülünde, yazma becerisinin kazandırıması amaçlanır.
  • Listening: Dinlenileni anlama becerisi, dil öğreniminde önemli bir yere sahiptir. Listening modülünün amacı bu beceriyi kazandırmak ve telaffuzun geliştirilmesini sağlamaktır.
  • Speaking: İngilizceye tam anlamıyla hâkim olabilmeniz için, düşüncelerinizi sözlü bir biçimde ifade edebilmeniz gerekir. Speaking modülü, kişiye konuşma becerisinin kazandırılmasını ve düşünceleri sözlü anlatım yoluyla aktarmanın öğretilmesini amaçlar.

Akademik Batı Dilleri Elementary Seviyesi İngilizce Kursu

İngilizce öğrenmeye yeni başlıyorsanız, bu dildeki bilginiz ve hâkimiyetiniz düşükse, Akademik Batı Dilleri tarafından verilen Elementary seviyesi İngilizce kursuna kayıt olabilirsiniz. Kurs süreci boyunca, İngilizcenin temel yapısını, gramerini, cümle kurma kurallarını öğrenebilir, konuşma, dinleme, yazma ve okuma pratikleriyle kendinizi İngilizce alanında geliştirebilirsiniz.

Neden Akademik Batı Dilleri?

Akademik Batı Dilleri Yabancı Dil Kursları olarak, Elementary seviyesi İngilizce kursunda, sürekli güncellenen, güvenilir materyallerle çalışıyor, İngilizceyi tam olarak kavramanızı sağlayacak yöntemlerle eğitim veriyoruz. Akademik öğrenim odaklı bir eğitim vermekteyiz bu yüzden İngilizceyi profesyonel seviyede öğrenmenizi sağlayacak bir müfredat uyguluyoruz.

Elementary seviyesinde İngilizce öğrenmeye ihtiyacınız varsa, kurumumuz tarafından verilen nitelikli eğitime başvurabilirsiniz. Kurs süresi boyunca, alanında uzman, dil eğitimi konusunda kendini kanıtlamış, yetenekli ve yaratıcı eğitmenler tarafından verilen destekten faydalanabilir, kariyeriniz ve eğitiminiz için ihtiyacınız olan İngilizce bilgisini inşa edebilirsiniz.

Kurslarımız başlamadan önce, kursiyerlerimize seviye tespit sınavı uyguluyoruz. Sınav sonucuna göre, İngilizce seviyesine uygun bir modüle yerleşebilir, teorik ve pratik eğitimlerle İngilizceyi kısa sürede öğrenebilirsiniz.