Javascript Etkin Değil!

Upper-Intermediate (Orta Üst) Seviyesi

Ön Bilgi Al


img

Upper-Intermediate Seviyesi

Upper-Intermediate, orta seviyenin son aşamasıdır. Bu aşama aynı zamanda profesyonel (Advanced) düzeyden önceki son adım olarak kabul edilir. Önceki kurlardan daha karmaşık bir içeriğe sahip olmakla birlikte, bu kur atlatıldığında İngilizceye büyük oranda hâkim olabilirsiniz. Akademik Batı Dilleri Yabancı Dil Kursları tarafından verilen Upper-Intermediate seviyesi eğitiminden yararlanarak, profesyonel dil hâkimiyetine giden yolda büyük bir adım atabilirsiniz.

Upper-Intermediate Seviyesi Nedir?

B2 olarak da bilinen Upper-Intermediate (üst orta) seviyesi, genel İngilizcenin üzerindeki ilk aşama olarak kabul edilebilir. Bu aşamada olan kişiler, düşüncelerini sözlü ve yazılı olarak, akıcı biçimde ifade etme becerisine sahiptirler. İngilizce bilgisi istenen iş ilanlarında, başvuru yapanların sahip olması istenen en düşük seviye de Upper-Intermediate seviyesidir. Nitekim, bu aşamadaki kişiler kendi meslekleriyle ilgili sunum yapabilme, mail yazma, konuşma becerisine sahiptir.

Upper-Intermediate aşamasını bitirmiş olan bir kişi, kendi düşüncelerini sözlü ve yazılı bir biçimde ifade edebilir. Bunun ötesinde, mesleki ve akademik terimler üzerindeki hâkimiyet de Upper-Intermediate seviyesinde başlar. Bu seviyedeki kişiler, akademik makaleleri okuyup araştırma yapmaya ve basit makaleler yazmaya başlayabilirler. Ayrıca, TOEFL, IELTS gibi sınavlarda Upper-Intermediate seviyesinden de sorular çıkmaktadır.

Akademik Batı Dilleri Upper-Intermediate Seviyesi Kursları

Kurumumuz tarafından verilen Upper-Intermediate kurslarına katılım sağlamak için, Intermediate kurlarını tamamlamış olmanız gerekir. Intermediate kurslarını bitirdikten veya seviye tespit sınavında Intermediate seviyesine hâkimiyetinizi tescilledikten sonra, Akademik Batı Dilleri Yabancı Dil Kursları tarafındna verilen Upper-Intermediate seviyesindeki eğitime katılabilirsiniz. Bu süreçte, yabancı ve Türk eğitmenler tarafından verilen eğitimlerle, Upper-Intermediate kurlarını alabilir, bu seviyede yer alan pratikleri yaparak akademik İngilizcenin temel kavramlarına aşinalık kazanabilirsiniz.

Akademik Batı Dilleri Upper-Intermediate Kurlarında Kullanılan Yöntemler

Upper-Intermediate aşamasında, öğrenilenlerin kalıcı olmasını sağlayacak etkili yöntemler kullanıyoruz. Bunun için, kurumumuzun eğitmenleri ve araştırmacıları tarafından yazılan kitaplarla birlikte, geçerliliiği tüm dünyada kabul edilmiş, saygın kurumlar tarafından üretilen metinleri ve dokümanlara materyallerimiz arasında yer veriyoruz. Upper-Intermediate, İngilizcenin profesyonel seviyede öğrenilmesinde kritik bir aşama olduğu için gerçek anlamda bir hâkimiyet sağlayabilmek adına, efektif metotlar uygulamaktayız.

Upper-Intermediate Seviyesini Tamamlamak Size Ne Kazandırır?

Akademik Batı Dilleri tarafından verilen Upper-Intermediate seviyesi kurslarını tamamladıktan sonra:

  • Genel seviyenin üzerinde bir İngilizce bilgisine sahip olabilir,
  • İngilizce dilinde üretilmiş birçok kitabı zorlanmadan okuyabilir,
  • TOEFL, IELTS gibi sınavlara çalışabilir,
  • Mesleki ve akademik terimlere hâkimiyet kazanabilir,
  • İngilizce dilindeki filmleri, belgeselleri anlayabilir,
  • İngilizce dilinde düzenlenen konferans, seminer gibi etkinliklerde konuşulanları anlayabilir,
  • Temel seviyede makaleler üretmeye başlayabilirsiniz.

Upper-Intermediate seviyesini tamamladığınızda, akademik İngilizcenin temel aşamalarına hakim olabilirsiniz. Bu seviyede, branşınızla ve ilgi alanlarınızla ilgili akademik araştırmalar yapmaya başlayabilir, kaynakları inceleyebilir, uluslararası yayınları herhangi bir sorun yaşamadan okuyabilir, YDS, YÖKDİL gibi sınavlara çalışmaya başlayabilirsiniz.

Upper-Intermediate Seviyesindeki Önemli Pratikler

Belirtildiği gibi, Upper-Intermediate seviyesinde eğitim gören bir kişinin, genel İngilizcenin üzerinde bir seviyede olduğu, gündelik kullanım kalıplarına ihtiyaç duymadığı kabul edilir. Dolayısıyla, bu aşamadaki kişilerin akademik kullanıma odaklanması gerekecektir. Önceki seviyelerde olduğu gibi, Upper-Intermediate kurlarında da gramer ve sözlük çalışmalarıyla birlikte konuşma, dinleme, okuma ve yazma pratikleri bulunur. Ancak bu içerikteki önemli noktaları belirtmek gerekir.

  • Grammar: Upper-Intermediate seviyesinde, resmi dilin öğrenilmesine ağırlık verilir. Akademik metinleri okumak ve temel seviyede üretmek için çalışmalar yapılır. Bu yüzden, Upper-Intermediate aşamasında gramer bilgisi geliştirilerek profesyonel seviyeye çıkarılmaktadır.
  • Writing: Upper-Intermediate aşamasını tamamlayan kişilerin sunum yapabilmesi, essay yazabilmesi beklenir. Bu yüzden, yazı alıştırmaları upper-intermediate kurlarında büyük bir öneme sahiptir. Akademik ve resmi yazımda kullanılan kalıplar bu kurlarda gösterilir.