Akademik Dil Kursu

Online Kurslar   Kurslar   Seviye Tespit   Kampanyalar   Şubeler   
Kültür Mah, Mithatpaşa Cd. No:43/E Çankaya/Ankara   ||   +90 312 433 99 97   ||   +90 541 433 99 97

  Whatsapp'tan Ulaşın   

iletişim
İletişim Bilgilerinizi İletin, Hemen Sizinle İletişime Geçelim İster Misiniz?
Ad Soyad (*)
Telefon (*)
E-Posta (*)
Ankara’da Almanca Dil Kursu 2023
Anasayfa / Ankara’da Almanca Dil Kursu 2023

Bilgi Talebi ve Randevu İçin Bize UlaşınWhatsapp'tan Yaz
+90 541 433 99 97

E-Posta Gönder
[email protected]

Ankara’da Almanca Dil Kursu 2023

Ankara'da Almanca kursu için oldukça fazla seçenek bulmak mümkün. Ankara'nın farklı ilçelerinde ve hatta komşu bölgelerinde Almanca kursları almak da mümkündür. Ancak Ankara'daki en iyi Almanca kursunu bulmak için ufak bir araştırma gerektiriyor. Örneğin Ankara'da Almanca dersi almak için ilgilendiğiniz eğitim kurumlarının hocalarının deneyimlerini ve akademik geçmişlerini araştırmanızda fayda var.

Bu yazımızda Ankara’da Almanca Kursu almak konusunda merak ettiğiniz detayları bulacaksınız.

Almanca Öğretmen Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim

Dil öğrenimi sırasında veya bir dil kursuna gitmeden önce birçok kişi, bir dil öğretmeni için sadece dili konuşabilmenin yeterli olduğunu düşünür. Örneğin Almanya'da doğup büyümüş, anadili Almanca olan birinin en iyi eğitimi vereceğini varsayarsak. Dil yeterliliği önemlidir, ancak başka bir dil öğretmek başka bir ana daldır. Bu nedenle, dil öğretimi konusunda eğitim almış, yani "pedagojik" becerilere sahip ve Almanca dilinde eğitim almış uzmanların tercih edilmesi çok daha iyidir.

Almanca Kursu için Seçeceğiniz Kurumu İyi tanıyın!

Almanca kursu alacağınız kurumun bu alandaki deneyimi hakkında bilgi edinin. Kaç kişinin Almanca öğrendiği ve hangi sonuçlara ulaşıldığı gibi sorular sorun. Ayrıca Almanca öğretmenliği yıllarınız hakkında bilgi sahibi olduğunuzdan emin olun. Ayrıca kursun kaç yıldır hizmet verdiğini, yıllara göre başarı oranlarını, marka bilinirliğinin olup olmadığını ve en önemlisi merdivenaltı bir kurum olmadığından emin olun. Ankara’da Almanca Kursu almak için size kursun her şeyi hakkında bilgi verebilecek şeffaf eğitim kurumlarını seçin.

Kursun Almanca Derslikleri ve Ders Gereçleri Nasıl Olmalı

Dil öğrenmek bir yaşam gibidir. Bu sebeple herhangi bir konuda ders almak çok farklıdır. Dilbilgisi ve dil kurallarını sistematik olarak öğrenirken, bazı materyallerin beynin kelimeleri ve cümleleri ana dili konuşanlarla eşleştirmesini sağlamak için hızlandırılmış ve kalıcı bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Bu nedenle Ankara'da Almanca kursunuzu alacağınız kurumun videolar, çevrimiçi etkileşimler ve güncel eğitim araç setleri gibi eğitim gereçlerine sahip olduğundan emin olun.

Almanca Öğrenmek Ne İşe Yarar

Son zamanlarda özellikle arama çubuklarına “Almanca hangi ülkelerde konuşuluyor” / “Almanca öğrenmek iş bulmama yardım eder mi” / “Almanca bilmenin faydası ne”/ “Almanca mı İngilizce mi” gibi sorular sormaya başladık.

Gelin bu çerçevede, Almanca bilmenin avantajlarına göz gezdirelim ve Almanca bilenler hangi alanlarda iş bulabilir sorusuna da bunların yanında cevap bulalım:

  1. Türkiye'nin en çok ürün ihraç ettiği ülke Almanya'dır. Almanya, gıdadan otomobil parçalarına, yapı malzemelerinden medikal teknolojiye kadar birçok ürünü Türkiye'den alıyor. Bu nedenle iyi derecede Almanca bilen kişiler şirket ve fabrikaların ihracat birimlerinde rahatlıkla iş bulabilmektedir.
  2. Yukarıdaki sebeplerden dolayı Almanya ülkemizden çok sayıda ürüne ihtiyaç duyduğu için kendi online işinizi kurabilir ve Türkiye'de ihtiyaç duyduğunuz ürünleri Türkiye'de Almanya'da belirli bir bölgede arayabilir ve satabilirsiniz.
  3. Almanya, genç teknisyenler için istihdam açısından en parlak bölgelerden biridir. Belli bir alanda (yazılım/tıbbi/teknisyen vb.) temel bilginiz varsa, Almanca bilginizle Almanya'ya başvurabilir ve daha kolay iş bulabilirsiniz.
  4. Almanya, Türkiye'ye en çok turist gelen ülkelerden biridir. Bu nedenle turizm sektöründe Almanca bilmek büyük bir ayrıcalıktır.
  5. Sağlık turizmi, Türkiye'de son zamanlarda oldukça değerlenen alanlardan biridir. Ülkemizdeki doktorlar estetik sağlık alanında gerçekten çok başarılılar. Bu alandaki başarılı çalışmaları artık dünya çapında tanınmaktadır. Bu, saç ekimi ve kozmetik uygulamalar için dünyanın farklı yerlerinden hastaları Türkiye'ye getiriyor. Sayısal olarak Almanya, sağlık turizmi için Türkiye'ye en çok hasta getiren üç ülkeden biri. Bu nedenle, Almanca bilginizle bu alanda iş bulabilir, hatta kendinize bir iş fırsatı bile açabilirsiniz.

Ankara Akademik Yabancı Dil Okulları Almanca Kursu

Ankara Almanca dersleri arayışında Ankara Akademik Yabancı Dil Okullarından destek alabilirsiniz. Ankara Akademik Yabancı Dil Okulları Almanca eğitim programları ile hedeflediğiniz Almanca dil yeteneğine sistemli bir şekilde ulaşabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir eğitim kurumu olan Ankara Akademik Yabancı Dil Okulları, İngilizce, Arapça, İspanyolca, İtalyanca gibi farklı diller de olduğu gibi Almanca kursunda da uzman kadrosu ile eğitim programları düzenliyor. Ayrıca YDS sınavları benzeri değişik alanlardaki akademik sınavlar için de hazırlık kurslarımız mevcuttur.

Ankara’da Online Birebir Almanca Kursu

Online birebir Almanca kursu için Ankara Akademik Yabancı Dil Okulları uzmanlığını deneyimlemenizi tavsiye ediyoruz. İnternetten Almanca öğrenmek arayışında olanlar için profesyonel bir bakış açısıyla sunulan birebir online Almanca ders programları düzenliyoruz.

Neden Ankara Akademik Yabancı Dil Okullarında Almanca Dersi / Ankara Almanca Kursu Tavsiyesi 

Ankara’da Almanca kursu tavsiyesi arayışında iken Ankara Akademik Yabancı Dil Okulları önerisi, sıklıkla karşınıza çıkacaktır. Ankara Akademik Yabancı Dil Okulları, uzun yıllardır alanında profesyonel eğitmenler ile birçok dil kursu vermektedir. Edindiği tecrübe ile her seferinde süreci daha verimli hale getirmeye odaklanır. Ankara Akademik Yabancı Dil Okulu'ndaki dil kurslarını diğerlerinden ayıran şey, her öğrencinin öğrenme sürecini deneyimleyerek daha hızlı ve daha uzun süreli bir öğrenme deneyimi sunmaya odaklanmasıdır. Bu çalışma şekli dil öğretiminde Ar-Ge olarak anlaşılabilir. Bu nedenle Ankara'daki dil üniversitelerine uğramanızı ve Ankara'daki Almanca kursu önerilerini araştırmanızı ve sizi kurs merkezimize davet edip bir çayımızı içmenizi öneririz. Almanca öğrenmek için 38 yılı aşkın süredir dil eğitimi veren Ankara Akademik Yabancı Dil Okulu ile iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Almanca Kursu Fiyatları 2023

Ankara Akademik Yabancı Dil Okulu, Ankara Almanca Kursları kapsamında hem grup dersleri hem de özel dersler sunuyoruz. Almanca kurslarının fiyatlarını incelerken seçtiğiniz derslerin grup veya özel olması fiyatı etkiler. Almanca kursu fiyatları seçtiğiniz kurs programına göre belirlenir. Özel dersler, özel olarak atanmış bir eğitmen, öğrencinin eksiklikleri veya iyileştirme alanları için özel programlar ve özel bir program gerektirdiğinden, grup dersleri daha uygun bir fiyata sunulmaktadır. Size en uygun Almanca dil kursu fiyatı için lütfen bizimle iletişime geçin.

Almanca kursu Ankara kategorisinde Ankara Akademik Yabancı Dil Okulları, Kişinin talebine göre program süresi de değişmektedir.

Almanca hangi ülkelerde konuşulur

Almanya, Avusturya, Lihtenştayn, İsviçre,  Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya, Rusya, Belçika, Lüksemburg,  Arjantin, Brezilya, Kanada, Şili, Fransa, İsrail, İtalya, Kazakistan, Namibya ve Amerika.

Batıkent, Sincan, Ümitköy, Etimesgut, Keçiören, Yenimahalle gibi bölgelerimizde yaşayan ve  Almanca kursuna katılmak isteyen öğrencilerimiz, Metro veya Otobüs hattı ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilmektedir. Ankara Akademik Yabancı Dil Okulu olarak en iyi Almanca kursu fiyatları sağladığımızı da bilmenizde fayda var. En iyi Almanca kursu, Almanca kursu Ankara gibi araştırmalarınızda birçok kursiyerin Ankara’da en iyi Almanca eğitimini bizden aldığına da şahit olacaksınız.

 Almanca ne kadar sürede öğrenilir

Almanca öğrenmek için ayıracağınız zaman, uygulamanız ve araştırmanız ile eş değerdir. Bunların dışında iyi bir eğitimle 3 ay içerisinde Almanca konuşma seviyesine ulaşabilirsiniz. İyi bir Almanca eğitimi için Akademik Yabancı Dil Okulunu tercih edebilirsiniz.

DLL Nedir

Kısaca DLL olarak bilinen "Almanca öğretmeyi öğren" programı, eğitimde eylem araştırması gibi yeni metodolojik yaklaşımları temel almakta ve alanında üne sahip bilim adamları ve uzmanlarla geliştirilmiştir. Yabancı Dil Olarak Almanca'nın (DaF) çağdaş didaktik ve metodolojik ilkeleri fakülteye aktarılır. Bu arada yetkinlik yönelimi, öğrenme yönelimi, kültürlerarası yönelim ve görev yönelimi gibi modern ders ilkeleri ön plandadır.

Sınıf içi uygulama, bu iş başında eğitim programının merkezinde yer alır. Öğretme şeklinizle, kendinize ve başkalarına çalışarak, araştırarak ve deneyler yaparak günlük profesyonel uygulamanız için yeni bakış açıları kazanabilirsiniz.

DLL Kursuna kimler, nasıl katılabilirler

Bu kurs hem metodoloji ve pedagoji bilgilerini yenilemek ve güncellemek isteyen deneyimli DaF (Yabancı Dil Olarak Almanca) öğretmenlerine hem de ilk, orta veya yetişkin eğitiminde işlerde çalışan genç Almanca öğretmenlerine yöneliktir. Kursu almak için  gereken dil seviyeniz C1 olmalıdır. Kursiyerlerin internet erişimi ve bilgisayarları rahat kullanabilmeleri gerekmektedir.

Meslek ve Yükseköğretim İçin Almanca

Ekonomi, turizm, teknoloji, sosyal ve sağlık meslekleri gibi ana dallarla ilgili öğretme ve öğrenme materyalleri.

Çocuklar İçin Almanca

Yabancı dil olarak Almanca öğrenmeye çalışan ve yaşları 4-10 arasında olan çocuklara ve çocukların dil öğrenimini en son keşif, yöntem ve uygulama oyunları ile desteklemek isteyenlere yöneliktir.

Gençler İçin Almanca

Birçok yönden yetişkinlerden ve çocuklardan farklı olan gençlerin öğrenme davranışları oldukça kendilerine özgüdür.

Türk vatandaşlarının eşleri aile birleşimi vizesi için Almanca dil becerilerini kanıtlamak zorunda mıdır

Berlin-Brandenburg Yüksek İdare Mahkemesi'nin kararına göre, Almanya Federal Cumhuriyeti'nde işçi olarak yaşayan Türk vatandaşlarının eşlerinin vize başvurusunda bulunabilmeleri için Almanca dil yeterliliklerini kanıtlamaları gerekmemektedir.

Ancak Federal Hükümet, Berlin Yüksek İdare Mahkemesi - Brandenburg'un kararından haberdar olmasına rağmen göçmen eşler için Start Deutsch 1 sınavının gerekli olup olmadığına, Danıştay'ın kararının tüm gerekçelerini değerlendirdikten sonra kararını vereceğini belirtti. Dolayısıyla anılan karar henüz yazılı olmadığından federal hükümet Danıştay kararına yönelik kararını açıklayana kadar dil zorunluluğu devam edecektir.

Son düzenlemeye kadar Goethe-Institut, şimdiye kadar olduğu gibi Almanya'ya aile birleşimi için gelecek ve Start Deutsch 1 sınavına girecek eşler için kurslar vermeye devam edecek.

Siz de sunduğumuz ayrıcalıklardan, kişiye özel kampanyalarımızdan ve kaliteli hizmetimizden hemen yararlanmak için hemen buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz!Bize Ulaşın

Ad Soyad
E-Posta :
Telefon :
Mesajınız :