Akademik Dil Kursu

Online Kurslar   Kurslar   Seviye Tespit   Kampanyalar   Şubeler   
Kültür Mah, Mithatpaşa Cd. No:43/E Çankaya/Ankara   ||   +90 312 433 99 97   ||   +90 541 433 99 97

  Whatsapp'tan Ulaşın   

iletişim
İletişim Bilgilerinizi İletin, Hemen Sizinle İletişime Geçelim İster Misiniz?
Ad Soyad (*)
Telefon (*)
E-Posta (*)
İş İngilizcesi-Business English Kursu
Anasayfa / İş İngilizcesi-Business English Kursu

Bilgi Talebi ve Randevu İçin Bize UlaşınWhatsapp'tan Yaz
+90 541 433 99 97

E-Posta Gönder
[email protected]

İş İngilizcesi-Business English Kursu

İş İngilizcesi (Business English), en basit haliyle iş hayatında kullanılan profesyonel İngilizcedir. Profesyonel anlamda yazışma, raporlar hazırlama, müzakere etme, sunum yapma, konferans ve toplantılara katılma veya liderlik etme, resmi mektup ve dilekçe yazma, uluslararası temaslar kurma ve genel olarak telefon, e-posta veya yüz yüze yabancı müşteriler veya iş ortakları ile konuşma ve yabancı muhataplarla düzgün iletişim için ihtiyaç duyulan İngilizcedir.

İş İngilizcesi, normal ve günlük konulardan ziyade işle ilgili konulara odaklanır. İş İngilizcesi (Business English) kurslarında sunulan içerikler (kelimeler, ifadeler, sektöre veya mesleğe özgü terimler) çalışma hayatında kullanılan bilgilerden türetilmiştir.

Neden İş İngilizcesi (Business English)

Uluslararası bir dil olması nedeniyle günümüz global iş dünyasında global şirketlerin veya bireylerin doğru ve etkili iletişim kurmaları mesleki konumlarını aktarmaları, kendilerini doğru ifade etmeleri ve güvenilirliklerini artırmaları gerekmektedir. Bu sadece iş İngilizcesinde mümkündür.

Kısa bir girişten sonra, İş İngilizcesi (Business English) ile ilgili bazı önemli konulara hızlıca göz atalım. İş İngilizcesi (Business English) kurslarına kimler katılabilir? Mesleki İngilizce kursları hangi iş konularını kapsıyor? İş İngilizcesi nasıl öğrenilir? Formüller nelerdir ve faydaları nelerdir? Genel İngilizce ile iş İngilizcesi arasındaki temel farklar nelerdir? Bu soruların yanı sıra iş İngilizcesi dil kursu ve eğitim sürecine ilişkin merak edilen konulara değiniyoruz…

İş İngilizcesi (Business English) dil kursları kimler için uygundur

Yapısı günlük hayatta konuşulan İngilizceden oldukça farklı olan İş İngilizcesi, ağırlıklı olarak şirket çalışanları ve yöneticileri için uygun bir kurs programıdır. Özellikle uluslararası bir firmada çalışan veya çalışmayı planlayan kişilerin mesleki İngilizce dil kurslarına katılması kesinlikle zorunludur. İş İngilizcesi kursuna katılmak ve başarılı olmak için kişilerin genel İngilizce dil seviyesinin en az B1 (Pre Intermediate) olması gerekir.

Neden İş İngilizcesi (Business English) Kursları Tercih Edilmelidir

Türkiye'nin en iyi iş İngilizcesi kurslarından ve Türkiye’nin en kapsamlı ve nitelikli eğitim kurumu Ankara Akademik Yabancı Dil Okulları, özellikle çeşitli alanlarda uzman kadrosu sayesinde öğrencilerine kaliteli ve etkili bir öğrenme programı uygulamaktadır.  Uygulanan programlar sonucunda kursiyerlerin uluslararası iş hayatına hızlı bir şekilde entegre olmaları ve diğer ülkelerin sanayisinde çalışan kişilerle rahat iletişim kurmaları garanti altına alınmış olur. Tüm eğitim süreci sektörlere ve iş dünyasının ihtiyaçlarına göre planlanır. İş İngilizcesi kursunun tüm öğretmenleri uzman, deneyimli ve sertifikalıdır. Mesleki İngilizce dersinin müfredatının ardından hocaların vaka çalışmaları, tartışmalar, sınıf animasyonları ve sunum teknikleri gibi uygulamaları aktif olarak kullanmakta ve böylece modern meslek hayatını sınıflara taşıyoruz.

Ankara Akademik Yabancı Dil Okulları İş İngilizcesi (Business English) Kursları Nelerdir

Ankara Akademik Yabancı Dil Okulları’nda belirlediğiniz hedefler doğrultusunda katılabileceğiniz birçok İş İngilizce kursları yer almaktadır. Bu İngilizce kursları arasında en çok tercih edilenler ise şunlardır;

 1. Bilişim İngilizcesi
 2. Finans İngilizcesi
 3. Havacılık İngilizcesi
 4. İnsan kaynakları İngilizcesi
 5. Mühendislik İngilizcesi
 6. Pazarlama İngilizcesi
 7. Sigorta İngilizcesi
 8. Tıp İngilizcesi
 9. Turizm İngilizcesi
 10. Uluslararası Hukuk İngilizcesi

Yukarıda saydığımız mesleki İngilizce kursları en çok tercih edilen ve yoğun talep gören kurslarımızdır. Bunların dışında yer alan birçok sektörle ile ilgili kursları, Ankara Akademik Yabancı Dil Okulu’na kayıt yaptırarak alabilirsiniz.

İş İngilizcesi (Business English) Konuşma Kalıpları Nelerdir

Günümüzde iş dünyasının ortak dili olan İngilizce bilgisi olmadan küçük ya da büyük şirketlerde hayatta kalmak neredeyse imkânsız. Bu nedenle uluslararası şirketlerin büyük çoğunluğu İngilizce'yi ofis dili olarak görüyor. İngilizce dil becerileri, özellikle işe alımlarda insan kaynaklarının aradığı becerilerden biridir. Mevcut çalışanlar arasında İngilizce bilenler varsa kendilerini geliştirmeleri beklenir. İş dünyasının rekabetçi yapısına bakarsanız, İngilizce bilmek artık bir seçenek olmaktan çıkıp zorunluluk haline geldi.

Dikkate alınması gereken en önemli şey, iş İngilizcesi becerilerinin gelişimini artıracak profesyonel İngilizce konuşma kalıplarını bilmektir. Bu kalıplarda ne kadar çok insan ustalaşırsa, iş İngilizcelerini o kadar hızlı geliştirebilirler. İş İngilizcesinde en popüler ifadeler nelerdir? Gelin hep birlikte örneklere bakalım...

 1. Awaiting your reply. (Cevabınızı bekliyorum.)
 2. Best regards / Kind Regards (En iyi dileklerimle, saygılarımla.)
 3. Can I go? : Gidebilir miyim?
 4. Can I help you? : Size yardım edebilir miyim?
 5. Can you hold? : Bekleyebilir misiniz?
 6. Dear Sir or Madam (Sevgili Hanımefendi/Beyefendi)
 7. I agree: Aynı fikirdeyim, sana katılıyorum.
 8. I congratulate you on your new position: Yeni pozisyonun için seni tebrik ederim.
 9. I don’t understand: Anlamadım.
 10. I would like to inform you that… (Sizi (şu) konuda bilgilendirmek isterim.)
 11. If you require more information: Eğer bu konu hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız.
 12. Please hold on / Please hold on the line. (Lütfen bekleyin / Lütfen hatta kalın.)
 13. Thank you for your assistance: yardımınız için teşekkür ederim.
 14. We are sorry to inform that: Üzülerek belirtmek istiyorum ki.

İş İngilizcesi (Business English) Nasıl Öğrenilir

İş İngilizcesini öğrenmek için illa kursa gitmek zorunlu değildir. Çalışılan sektörde bireyler kendi başına İngilizcesini geliştirebilir. Bunun için alakalı olduğu konularla ilgili yazıları, videoları ve yayınları takip etmeli bilmediği konular üzerinde yabancı kaynaklardan alıştırma yapmalıdır. Eski zamanlarda bunun için kalın kitapları karıştırmak gerekirken günümüzde internetin getirdiği fayda sayesinde çok kısa sürelerde araştırmalarınızı tamamlayabilirsiniz. Tabi, bunun için bile en azından Genel İngilizce bilgisine sahip olunması gerekmektedir.

Yazımızda da belirttiğimiz gibi iş İngilizcesi en az B1 (Pre Intermediate) seviyesinde olmalıdır. Yeterli İngilizce dil becerileri edinirseniz, İş İngilizcesi dil eğitimi daha iyi ve daha verimli bir şekilde tamamlanabilir. Peki, iş İngilizcesini nasıl öğrenirsiniz?

Profesyonel İngilizce öğrenmenin birkaç farklı yolu vardır. Bunların en popüleri mesleki eğitimle desteklenen İş İngilizcesi (Business English) kurslarıdır. Profesyonel eğitmenler tarafından sizlere verilen eğitim, sürekli güncellenen ve yeni yöntemlerin kullanıldığı bir programdan oluşmaktadır.

Bu alanda çalışan kişiler İngilizce dil becerilerini kendileri geliştirebilirler. Bunun için kendisiyle ilgili konularla ilgili makale, video ve yayınları takip etmeli ve yabancı kaynaklardan bilmediği konuları incelemelidir. Geçmişte kalın kitaplar arasında arama yapmak zorunda kaldıysanız, günümüzde internet yardımıyla araştırmanızı çok kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Tabii ki, bu aynı zamanda en azından genel bir İngilizce bilgisi gerektirir.

İş İngilizcesi (Business English) ile Genel İngilizce Arasındaki Farklar

İş İngilizcesi (Business English) ile genel İngilizce arasında büyük farklar vardır. İş İngilizcesi öğrenmek için bireylerin öncelikle belirli bir genel İngilizce seviyesine sahip olmaları gerekir. Ancak, bu sadece daha hızlı ve daha etkili iş İngilizcesi öğreniminin önünü açan faydalı bir adımdır. İş İngilizcesi ile günlük konuşma İngilizcesi arasındaki temel fark, konuşma biçimleridir. Günlük İngilizce, bireylerin kişisel istek ve ihtiyaçlarını en basit şekilde karşılayan bir durumdayken, iş İngilizcesi kendi içinde tam bir bütünlüğe sahip bir yapıdan oluşmaktadır. Konuşulan kelimeler, kelime grupları ve konular kişinin çalıştığı sektörle ilgilidir. Yabancıların bu dili anlaması çok zor olabilir. İş İngilizcesi kendi içinde bile bölünebilecek bir yapıdır. Örneğin hukuk alanında ve sağlık alanında çalışan bir kişinin konuşma kalıpları birbirinden farklıdır.

 1. Genel İngilizce her düzeye açıktır; İş İngilizcesi öğrenmek, en az orta düzeyde İngilizce gerektirir.
 2. Genel İngilizce, genel konular konuşma dilinde öğretilir; İş İngilizcesi, içeriği iş hayatına özgü jargonu öğretir.
 3. Genel İngilizceyi herkes kullanabilir; İş İngilizcesi ise kariyer gelişimi için uygun küresel iletişimin önemini anlayan motive olmuş profesyoneller için tasarlanmıştır.
 4. Genel İngilizce eğitiminin amacı, kendini İngilizce olarak ifade etme becerisini kazandırmaktır; Executive English Coaching  İş İngilizcesi küresel iş dünyasında kendinizi akıcı, profesyonel ve kendinden emin bir şekilde ifade etme becerisi kazanacaksınız.
 5. Genel İngilizce öğreten dil kursları, sınıflarda veya öğretmen/öğrenci ilişkilerinde eğitim sağlar; İş İngilizcesi eğitiminde, yalnızca iş İngilizcesi ve küresel iletişim becerilerine odaklanılır ve etkileşimli mini gruplar (6 katılımcıya kadar) ile kişisel eğitim sunar. Rol oynama ve vaka çalışması yöntemleriyle çalışma; İçerik, kişinin iş hayatında karşılaştığı durumlardan türetilmiştir.
 6. Genel İngilizce kurslarında İngilizce öğretmenliği eğitimi almış öğretmenlerle dil kursları sağlar; Executive English Coaching'de tüm hocalar, ana dili İngilizce olan, ABD/İngiltere ve Türkiye'de iş tecrübesi olan, çeşitli sektörlerde iş hayatında yer almış, iki dil bilen Türk kökenli profesyonellerdir. Bu sayede şirketin işini ve ihtiyaçlarınızı analiz edebilir ve size ve şirketinize özel tavsiyelerde de bulunabilirler.

İş İngilizcesi (Business English) Öğrenmenin Faydaları Nelerdir

İş İngilizcesi (Business English) öğrenmek sadece şirket için faydalı olmakla kalmaz, aynı zamanda bireylerin kendilerini geliştirmelerinde de oldukça etkilidir. Bu dili öğrenmenin avantajlarından bazıları;

 1. Yeni iş imkânları sağlar.
 2. Yüksek gelir elde etmenizi sağlar.
 3. Yeni bir statü (pozisyon) elde etmenizi sağlar.
 4. Yurtdışında çalışma imkânı sunar.
 5. Kişinin yeni gelişmeleri takip etmesini ve kendini geliştirmesini sağlar.
 6. Gelişmiş fikirleri ön plana çıkmasına vesile olur.
 7. Bireylerin ufkunu genişletir.

Ankara İş İngilizcesi (Business English) Kursu

Ankara Akademik Dil Okulları, tüm kurs programları gibi, İş İngilizcesi eğitimi için de çok güzel imkânlar sunmaktadır.  İş İngilizcesine nitelikli bir biçimde hazırlanarak, akademik ve mesleki kariyerinize başarılı bir adım atmak istiyorsanız, www.akademikbatidil.com tarafından verilen eğitime güvenebilirsiniz. Sürekli güncellenen materyallerle, güvenilir kaynaklarla ve profesyonel eğitmen kadromuzla, öğrendiğiniz dili yeni anadiliniz hâline getiriyor ve dil yeterlilik sınavlarında başarıya ulaşmanızı sağlıyor.

Neden Ankara Akademik Batı Dil Kursları

İş İngilizcesi müfredatına ve soru tiplerine hâkim, akademik dil öğretme alanında yetkinliğe sahip, profesyonel bir eğitmen kadrosuyla çalışıyoruz. İş İngilizcesi ve diğer dil yeterlilik sınavlarında, yaratıcı ve akılda kalıcı metotlarla eğitim veriyor, öğrendiklerinizin sizi başarıya ulaştırmasını sağlıyoruz. Kurumumuz tarafından verilen eğitimlerle, yabancı dil bilginizi profesyonel seviyeye getirebilir ve sınavlarda büyük bir başarı elde edebilirsiniz. Siz de hemen bu ayrıcalıklardan faydalanmak ve kaliteli hizmet almak için buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.Bize Ulaşın

Ad Soyad
E-Posta :
Telefon :
Mesajınız :