Akademik Dil Kursu

Online Kurslar   Kurslar   Seviye Tespit   Kampanyalar   Şubeler   
Kültür Mah, Mithatpaşa Cd. No:43/E Çankaya/Ankara   ||   +90 312 433 99 97   ||   +90 541 433 99 97

  Whatsapp'tan Ulaşın   

iletişim
İletişim Bilgilerinizi İletin, Hemen Sizinle İletişime Geçelim İster Misiniz?
Ad Soyad (*)
Telefon (*)
E-Posta (*)
İngilizce Öğrenmek İçin En İyi 10 Youtube Kanalı Tavsiyesi
Anasayfa / İngilizce Öğrenmek İçin En İyi 10 Youtube Kanalı Tavsiyesi

Bilgi Talebi ve Randevu İçin Bize UlaşınWhatsapp'tan Yaz
+90 541 433 99 97

E-Posta Gönder
[email protected]

İngilizce Öğrenmek İçin En İyi 10 Youtube Kanalı Tavsiyesi

YouTube'u İngilizce öğrenmek için bu kadar değerli bir platform yapan nedir? Dersleri istediğiniz zaman izleyebilir, videoyu istediğiniz kadar duraklatabilir, durdurabilir ve tekrar oynatabilirsiniz. Ücretsiz olarak aklınıza gelebilecek her türlü beceriyi oluşturmak, paylaşmak ve öğrenmek için harika bir platform! Ayrıca çok erişilebilir, tek ihtiyacınız olan iyi bir internet bağlantısı.

Yaşadığımız çağda İngilizce öğrenmenin bir zorunluluk olduğunu hepimiz biliyoruz ve İngilizce'nin yanı sıra ikinci bir dil bilmenin kariyer planlarımıza değer kattığını biliyoruz. Bu zorlu dil öğrenme sürecinde bazen anlayamadığımız ya da zihnimizde tam olarak netleşmeyen sorunlar olabiliyor.

Burada İngilizce öğrenmiş birinin deneyimlerinden faydalanmak yabancı dil öğrenmede bize çok yardımcı olmaktadır. Birçok kişi ve kuruluş Youtube üzerinden tamamen veya kısmen ücretsiz İngilizce dersleri sunmaktadır.

1. English With Zack

English with Zack sayesinde İngilizce'yle ilgili bütün sıkınıtlarınız sırra kadem basmak üzere. Başınız sağ olsun ve İngilizce sorunlarınızın toprağı bol olsun çünkü bu kanal ile öldüler. Ne speaking'de ne listening'de ne her hangi bir konuda zorlanacaksınız. Artık congratulations kelimesini bile okuyabileceksiniz. English With Zack'e hoş geldiniz.

2. Özer Kiraz

Özer Kiraz, kanalında sanal sınıf ortamında hazırlanmış İngilizce derslerinin videolarını sunuyor. Hazırlanan kısa videolarda konular oldukça basit bir dille aktarıyor. Kanalda İngilizce öğrenmek isteyenler için gramer konularının çoğunu ve önemli İngilizce konularını açıklayan basit ve anlaşılması kolay bir YouTube kanalıdır. Bu videoları düzenli olarak izleyerek İngilizce becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

3. Orkun Londoner

Orkun Londoner, kendi kendine İngilizce öğrenmek isteyenlerin faydalanabileceği bir diğer kanal. İngilizce ifadelerden fiillerin nasıl çalışılacağına kadar detaylı eğitici videolar bulabileceğiniz bir kanal.

4. Haluk Tatar

Bu kanalda kişisel gelişim, genel kültür, yabancı dil eğitimi, gündeme dair konular, web tasarımı, program eğitimleri gibi eğitimlerin yanı sıra yabancı dil eğitim setlerine de oynatma listesinden ulaşabilirsiniz.

Kanaldaki eğitimlerin içerikleri İngilizce, Rusça, Almanca, Arapça, İspanyolca, Photoshop, After Effects, Premiere Pro, AutoCad, Word, Excel, PowerPoint ve 3000 üzeri videodan meydana gelmektedir.

5. English For You

Kendi seviyenize göre oynatma listeleri bulabileceğiniz yabancı bir kanal olan English For You geniş konu anlatım videolarıyla İngilizcenizi geliştirmede sizlere oldukça faydalı olabilir.

Kanalın açıklamasına göre dünyaca ünlü dilbilimciler tarafından sınıf ortamında hazırlanmış ve tüm ders müfredatını içeren İngilizce setine kanaldan ulaşabilirsiniz.

Kanaldaki videolar, Başlangıç, Temel ve Orta olmak üzere 3 ayrı bölümden oluşmaktadır.

6. Go Natural English

Farklı aksan ve akıcı konuşma videolarına ve İngilizce düşünmeye kadar birçok konuda destekleyici ve tavsiye videolarının yer aldığı yabancı bir kanal olan Natural English ile kolayca yabancı dilinizi geliştirme imkânı bulabilirsiniz.

Videolarda İngilizce gramer ile İngilizce kelime öğreneceksiniz ve İngilizce konuşma derslerinde Go Natural English yöntemiyle öğrenme fırsatı sunuyor. İngilizceyi ana diliniz gibi, gerçek İngilizce ile konuşmanıza yardımcı olacak tavsiyelerle konuşma ve dinleme alıştırması yaparak İngilizce konuşma becerilerine odaklanıp Amerikan İngilizcesi öğreneceksiniz.

7. Etkili Pratik İngilizce

Günlük yaşamda karşımıza çıkan işinize yarayan bilgileri bulacağınız bir kanal. Ayrıca, kanala ait web sitesinde İngilizce kelimeler videosu, o kelimeleri içeren İngilizce hikâye videoları ve İngilizce telaffuz videolarına ücretli ulaşmak da mümkün.

8. BBC Learning English 

BBC ile her gün İngilizce dilini öğrenmenize yardımcı olacak yeni bir video yayınlanmakta. Ayrıca hafta boyunca düzenli olarak 'ekstra' videolar hazırlanıyor. Ayrıca web sitesinden de İngilizce video ve materyallere ulaşmak mümkün.

9. VOA Learning English

Bu kanal, İngilizce seviyenizi daha iyi geliştirmek için normal hızdan yavaş okunan alt yazılı haber bültenleri yayınlıyor. Böylece izleyenler, her kelimeyi net bir şekilde duymasına ve sunucunun haberi okurken yaptığı ağız ve dudak hareketlerini yakından takip etme imkanını yakalıyor.

VOA ayrıca haberlerde geçen konuları dünyanın birçok yerinden insanın İngilizce olarak tartışmasını sağlayan Google+ Hangout’lara sitesinde yer veriyor. Diğer Hangout’larda da dil bilgisi ve İngiliz dilinin konuşmaya yönelik diğer ögelerine değiniyor.

10. Real English

Başlangıç seviyesindekiler için en iyi kanallardan biri. Kütüphanesindeki her videonun, altyazılı ve altyazısız olmak üzere iki versiyonu var. Elbette, birçok da egzersiz bulunuyor.Bize Ulaşın

Ad Soyad
E-Posta :
Telefon :
Mesajınız :